Najważniejsze informacje

Baza wiedzy

3 października 2023

Reprezentowanie właścicieli gruntów pod projekt magazynowy LPP

Reprezentacja właścicieli gruntów pod projekt komercyjny LPP był obszernym procesem polegającym na działaniach mających na celu reprezentowaniu interesów osób, które posiadły tereny o różnych wielkościach, na których planowana była budowa parku magazynowego inwestora LPP.

Baza wiedzy

21 marca 2023

Inwestycje w brownfield

Brownfield, czyli tereny poprzemysłowe, to alternatywa dla nowych inwestycji w atrakcyjnych, bardzo dobrych komunikacyjnie lokalizacjach. Coraz częściej deweloperzy powierzchni komercyjnych inwestują na terenach brownfield. Co kieruje takimi decyzjami?

Baza wiedzy

8 grudnia 2022

Renegocjacje umów najmu na rynku powierzchni magazynowych w czasach kryzysu i prosperity

Renegocjacje umów najmu powierzchni magazynowych to nie tylko remedium na kryzys, ale także doskonałe narzędzie generujące oszczędności w czasach gospodarczego prosperity. Poprawnie przeprowadzony proces renegocjacji gwarantuje najemcom oszczędności kosztów nawet do 20-30%. Mając na uwadze perspektywę końca obowiązującej umowy firmy mogą rozważyć renegocjacje warunków umowy najmu dotychczas zajmowanej powierzchni lub relokację do innej powierzchni. Na […]

Artykuły
W jakim biurze chcą pracować millenialsi?

22 maja 2018

W jakim biurze chcą pracować millenialsi?

Są kreatywni, oczekują ciągłych wyzwań i dobrze czują się w elastycznym środowisku pracy – to millenialsi, którzy według prognoz ManpowerGroup do 2020 r. będą stanowili trzecią, najliczniejszą grupę zawodową na świecie.

Artykuły
Top 5 inwestycji magazynowych w budowie w Polsce ranking AXI IMMO

21 marca 2018

Top 5 inwestycji magazynowych w budowie w Polsce

Duże inwestycje dedykowane dla konkretnego klienta to popularny format na magazynowej mapie Polski. Wielkie sieci handlowe, najemcy z branż e-commerce, motoryzacyjnej i FMCG decydują się na inwestycje BTS albo w lokalizacjach centralnych z dostępem do infrastruktury drogowej lub w miastach, gdzie dostępność pracowników jest relatywnie wysoka.

Artykuły
Nowa organizacja przestrzeni – biuro dla branży prawnej

12 marca 2018

Jak zaprojektować biuro dla branży prawnej?

Branża prawna jest bardzo specyficzną i wymagającą dziedziną. Od prawników wymaga się profesjonalizmu, wiedzy i doświadczenia, a biuro prawne powinno być wizytówką firmy – prestiżowe i eleganckie.

Baza wiedzy

17 sierpnia 2017

Biuro dla firmy IT – czego oczekuje pracownik?

Biuro staje się jednym z elementów walki o IT talenty. Wskazówki, jak je przygotować, aby spełniało oczekiwania tej szczególnie wymagającej grupy zawodowej oraz ile taki projekt kosztuje przygotowali eksperci działu Office AXI IMMO.

Artykuły
Specjalne Strefy Ekonomiczne w Polsce

16 kwietnia 2015

Specjalne Strefy Ekonomincze

SSE to miejsca podlegające specjalnemu traktowaniu podatkowemu, gdzie przedsiębiorca może rozpocząć działalność gospodarczą na specjalnie przygotowanym terenie i prowadzić ją nie płacąc podatku dochodowego.

Powierzchnie
biurowe

BIURA