Projekty BTS i BTO, obiekty przemysłowe „szyte na miarę”

Budowa hali BTO (Built-to-own) lub BTS (Built-to-suit) oferuje klientom możliwość dostosowania nieruchomości do ich unikalnych i  indywidualnych potrzeb, optymalizacji kosztów i uzyskania większej efektywności operacyjnej, a także szybszego czasu realizacji projektu.

 

W AXI IMMO usługi działu BTS obejmują dwa podstawowe etapy realizacji projektu – fazę przygotowania oraz fazę realizacji inwestycji. 

Oferujemy również dodatkowe usługi m.in. nadzór inwestorski po zakończeniu budowy i oddaniu inwestycji do eksploatacji. 

 

Skontaktuj się  Decyzja o budowie obiektu przemysłowego wymaga wielu analiz w zakresie kosztów, analizy łańcuchów logistycznych poddostawców, analizy kosztów pracy czy analizy samej nieruchomości. Na kolejnym etapie inwestor decyduje, która z dostępnych opcji tj. budowa lub wynajęcie jest dla niego korzystniejsza. Niemniej koszty związane z wynajęciem i późniejszym dostosowaniem hali do specyficznych wymogów danej branży mogą okazać się zbyt wysokie, dlatego zazwyczaj rekomendujemy budowę hali na własny użytek.
  Marek Kosielski

  Usługi działu BTS & BTO AXI IMMO Group

  Inwestycja w modelu Build-to-suit lub Built-to-own daje szerokie możliwości w zakresie lokalizacji, wielkości, parametrów technicznych i technologicznych zastosowanych w obiekcie. Projekty z kategorii „szytych na miarę” umożliwiają różne warunki współpracy z deweloperem. Najczęściej w formule BTS przygotowuje się nieruchomości magazynowe dostosowane do potrzeb najemcy, który korzysta z obiektu w ramach klasycznego najmu. Projekty BTO to głównie obiekty budowane na własność, z przeznaczeniem pod późniejszą sprzedażą inwestycji lub pod najem zwrotny, czyli np. sale and leaseback.

  Z czego jesteśmy dumni

  O halach BTS / BTO

  Budowa hal BTO i BTS umożliwia klientom dostosowanie obiektów do swoich unikalnych potrzeb biznesowych. Oznacza to projektowanie i budowę nieruchomości z uwzględnieniem specyficznych wymagań klienta, takich jak rozmiar, układ przestrzenny, standardy techniczne czy specjalne udogodnienia. Inwestycje te pozwalają klientom na zoptymalizowanie kosztów. Każdy z budynków realizowany jest z myślą o konkretnym użytkowniku i jego potrzebach. Dzięki temu unika się niepotrzebnych przestrzeni czy funkcji, co wpływa na efektywność operacyjną. Ponadto, klient nie ponosi kosztów dostosowywania istniejących obiektów do swoich potrzeb, co może być bardziej kosztowne i mniej efektywne niż budowa od podstaw. Projekty BTO i BTS mogą zostać przygotowane szybciej w porównaniu do tradycyjnych modeli inwestycji w nieruchomości. Najemcy mogą szybciej uzyskać gotowe do użytkowania obiekty, co jest kluczowe dla przedsiębiorstw, które wymagają szybkiego rozwoju operacji lub dostępu do nowych przestrzeni w krótkim czasie.

  Najczęściej wyszukiwane frazy