+48 22 111 00 0148 22 50 58 440
Zgłoś Ofertę ENG
header

Magazyn SBU – dopasowany do wielkości firmy

Małe przedsiębiorstwa, które potrzebowały niewielkich magazynów, miały małe szanse na ich wynajęcie. To się jednak zmienia. Na rynku magazynów coraz popularniesjsza staje siębudowa nierużych obiektów biurowo – magazynowych Small Busiless Units (SBU), które mają umożliwić mnieszym najemcom otworzenie punktów dystrybucji lub sprzedaży na trerenie większych miast i aglomeracji.

Głównym atutem budynków SBU jest atrakcyjna lokalizacja, dobra komunikacja z centrum miasta i trasami wylotowymi oraz bliskość transportu publicznego. Takie nieruchomości wyróżniają się również ciekawszą od standardowych magazynów architekturą. Dla tych najemców taże prócz funkcjonalności, ważny jest wygląd budynku, w którym powinno być miejsce na reprezentacyjne biuro wysokiej klasy.

Minimalna powierzchnia, jaką można wynająć w obiektach Small Business Units (SBU), jest znacznie mniejsza niż w tradycyjnych centrach magazynowych. W tzw. tradycyjnych magazynach ten limit wynosi około 2,5 tys. mkw.

Ze względu na położenie SBU na obszarach największych miast, należy liczyć się z wyższym kosztem wynajmu niż w przypadku pozamiejskich, dużych magazynów. Wynika to zarówno z wyższych cen gruntów w miastach, jak i z wyższego kosztu realizacji inwestycji.

Powiązane wpisy

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial