Coworki, czyli miejsca biurowe przeznaczone do elastycznej pracy indywidualnej i grupowej w wynajętym pomieszczeniu są atrakcyjne z pewnością dla dużych firm i korporacji, które realizują w coworkach swoje krótkoterminowe projekty. Są także idealne dla freelancerów, młodych przedsiębiorstw i startupów, dla których możliwość wynajęcia stanowiska pracy na kilka godzin dziennie przez pewien okres czasu jest doskonałym rozwiązaniem.

W Coworkach odbywają się m.in warsztaty, szkolenia czy sesje motywacyjne. To miejsce idealne na wymienianie się z innymi jego użytkownikami doświadczeniami oraz nawiązywanie biznesowych znajomości. Każdego dnia można spotkać nowych ludzi, zyskać nowe pokłady energii oraz mnóstwo inspiracji.

Tego typu miejsca cieszą się dużym zainteresowaniem m.in. w Berlinie, Hiszpanii czy Holandii. Teraz coraz częściej stawia się na nie także w naszym kraju. Jeżeli chodzi o Polskę, to w kwestii liczby coworków przoduje stolica, ale znajdują się one także w miastach takich jak Poznań, Kraków, Wrocław czy Łódź, a w najbliższym czasie możemy spodziewać się ich otwarcia także w kolejnych lokalizacjach.