Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Powierzchnie magazynowe w Tychach

Kompleks logistyczny SEGRO Industrial Park Tychy II to nowoczesne powierzchnie magazynowe w Tychach, położone we wschodniej części miasta. Nieruchomość charakteryzuje się bardzo dobrą lokalizacją pod względem dostępu do najważniejszych szlaków transportowych w regionie, w tym: DK 44 (połączenie z centrum miasta i komunikacja na trasie Tychy-Mikołów-Gliwice), DK86 (dojazd do Katowic), trasy S1 (dojazd do Bielska-Białej i granicy), autostrady A4 (Kraków-Wrocław). W bliskim sąsiedztwie parku obejmującego powierzchnie magazynowe w Tychach swoje zakłady lokalizuje wiele firm z branży automotive.

Park logistyczny szyty na miarę

W ramach drugiego parku logistycznego w Tychach, deweloper SEGRO dostarczy ponad 40 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej, w dwóch budynkach. Obiekty te spełniają najwyższe standardy hal przemysłowych klasy A, a powierzchnie biurowo-socjalne zostały zaprojektowane i wybudowane pod klucz, zgodnie z wymaganiami klientów. Teren parku jest ogrodzony, natomiast wjazd kontrolowany całodobowo przez ochronę. Najemcy powierzchni magazynowych w Tychach mają dostęp do miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz ciężarowych, a także placów manewrowych. Minimalny moduł magazynowy do wynajęcia oferowany przez dewelopera, ma powierzchnię ok. 1 500 metrów kwadratowych.

  • Wysokość w świetle: 10 m

  • Siatka słupów 12 m x 22,5 m

  • Posadzka niepyląca o nośności: 5 t/mkw.

  • Bramy wjazdowe i doki przeładunkowe z rampami samopoziomującymi

  • Instalacja tryskaczowa w systemie ESFR

  • Ogrodzony i chroniony teren, portiernia

  • Ogrzewanie gazowe

  • Świetliki dachowe + oświetlenie elektryczne

Lokalizacja

Nieruchomość jest położona we wschodniej części Tychów;
Odległość od centrum miasta wynosi ok. 6 km;
Lokalizacja Parku zapewnia dobre połączenie z głównymi trasami komunikacyjnymi o znaczeniu regionalnym, krajowym i międzynarodowym;
Najemcy cenią obiekty magazynowe do wynajęcia w mieście ze względu na bliskość drogi ekspresowej S1 i szybki dojazd do autostrady A4.
Tychy to duży ośrodek miejski, dzięki czemu nowi inwestorzy mają szeroki dostęp do wykwalifikowanej kadry. Dodatkowo, sąsiedztwo specjalnej strefy ekonomicznej i przyjazna polityka samorządu pozytywnie wpływają na rozwój nowych projektów magazynowo-podukcyjnych w regionie

Dane techniczne

  • Ilość budynków
    2
  • Możliwość prowadzenia produkcji
    TAK
  • Certyfikat
    NIE
  • Wysokość składowania (m)
    10.0
  • Nośność posadzki
    5.0
  • Siatka słupów
    12 x 22.5
  • Bocznica kolejowa
    NIE
  • Odporność ogniowa
     -
  • Doki
    TAK
  • Bramy z poziomu zero
    TAK
  • Chłodnia / mroźnia
    NIE
  • Minimalna powierzchnia (m2)
    -
  • Świetliki dachowe
    TAK
  • Tryskacze
    TAK
  • Monitoring
    TAK
  • Ochrona
    NIE
  • ID oferty
    mp10141

Deweloper

SEGRO jest angielską spółką deweloperską założoną w 1920 roku, która stale rozwija swoją działalność na terenie Europy kontynentalnej i Wielkiej Brytanii. Projekty SEGRO łączą nowoczesne hale magazynowe i budynki produkcyjne, zarówno w formacie tzw. big box, jak i small business unit. Spółka współpracuje z wiodącymi przedstawicielami sektora logistycznego, produkcyjnego, e-commerce i wielu innych, na terenie swoich parków m.in. w Warszawie, Poznaniu, Polsce Centralnej i na Śląsku.

Odległości

DK44
Węzeł drogowy DK44/DK1
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
Warszawa

Dane rynkowe

Województwo śląskie z głównym ośrodkiem w Katowicach utrzymuje status jednego z największych i najbardziej płynnych rynków magazynowych w kraju. Region, łącząc rozbudowaną infrastrukturę drogową i ilość nowoczesnych powierzchni, pozostaje kluczowym punktem na mapie dystrybucyjnej Europy Środkowej, obsługując zarówno międzynarodowych, jak i krajowych operatorów logistycznych, sieci handlowe oraz firmy produkcyjne.

W I połowie 2025 roku popyt brutto na powierzchnię magazynową w województwie śląskim wyniósł 534 tys. m² (2. miejsce w Polsce), z czego aż 76% stanowiły przedłużenia istniejących umów najmu – potwierdzając dojrzałość rynku oraz proces renegocjacji najemców posiadających długoterminowe kontrakty. Popyt netto, czyli nowe umowy i ekspansje, był znaczący mimo ogólnego trendu spadkowego w kraju.

W I połowie 2025 roku deweloperzy oddali do użytku 256 tys. m² nowoczesnej powierzchni magazynowej na Górnym Śląsku (2. miejsce w kraju). W budowie na koniec czerwca 2025 roku pozostawało ok. 200 tys. m², a wśród flagowych projektów znalazły się m.in. Panattoni Park Sosnowiec Expo (62,100 m²), BOOSTER ZABRZE by LemonTree (41,000 m²) oraz EQT Exeter Gliwice (36,100 m²). Pomimo spadku inwestycji spekulacyjnych, Górny Śląsk zachowuje wysoki poziom nowych realizacji dzięki sile lokalnej bazy najemców.

Wskaźnik pustostanów na koniec czerwca 2025 roku pozostaje poniżej średniej krajowej, na poziomie 7,0% – potwierdzając głęboką absorpcję powierzchni i stabilną strukturę najmu. Stawki ofertowe czynszów w nowych inwestycjach typu big-box w regionie oscylują w przedziale od 4,30 do 4,60 EUR/m²/m-c, natomiast w starszych projektach można wynająć powierzchnię za około 4,00 EUR/m²/m-c. Dla większych transakcji najemcy mogą spodziewać się ofert pakietowych oraz atrakcyjnych warunków efektywnych.

Najważniejsze grupy najemców w regionie to firmy produkcyjne, e-commerce, sieci handlowe, operatorzy logistyczni oraz podmioty z branży dystrybucji i FMCG. Wyraźny udział renegocjacji umów najmu oraz obecność inwestorów i operatorów globalnych potwierdzają dojrzałość i długoterminową atrakcyjność Górnego Śląska dla biznesu przemysłowego i logistycznego.

Powyższe dane pochodzą z raportu AXI IMMO Rynek magazynowy w Polsce I połowa 2025 roku.

Pierwsza połowa 2025 r. Popyt brutto na nowoczesne powierzchnie magazynowe i logistyczne. Wykres z podziałem na województwa w Polsce a w nich popyt brutto zawierający popyt netto i przedłużenia najmów.
więcej ofert
  • Biura

    763 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Śródmieście

    Gotowe biura do wprowadzenia - Rondo 1 Warszawa Centrum

    Biura są w pełni umeblowane, dwa osobne moduły 360 mkw i 403 mkw , możliwość wynajęcia dwóch powierzchni lub jedną. Wysokie piętro 33p zapewnia piękny widok i dodaje prestiżu.

  • Biura

    18550 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Warzawa Mokotów

  • Biura

    5800 m2

    pomorskie, Gdańsk, Oliwa

  • Biura

    20700 m2

    małopolskie, Kraków

  • Biura

    10000 m2

    małopolskie, Kraków

  • Biura

    12615 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Śródmieście

  • Biura

    16000 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Włochy

  • Biura

    1500 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Włochy

  • Biura

    21541 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Śródmieście

    Biurowiec przy Dworcu Centralnym

    Atrakcyjne powierzchnie biurowe w samym centrum miasta

  • Biura

    4000 m2

    pomorskie, Gdynia

  • Biura

    5400 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Warzawa Mokotów

więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy