Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Magazyny z biurami do wynajęcia w nowym parku logistycznym w Zabrzu, to powierzchnia charakteryzująca się bardzo dobrą komunikacją z bliskim dostępem do węzła DTŚ (autostrada A1, autostrada A4, droga 902), co zapewnia łatwy dojazd do regionu konurbacji Górnośląskiej, a także innych dużych miast jak Wrocław, Kraków, Łódź, Warszawa.
Park magazynowo-logistyczny będzie zlokalizowany przy Alei Jana Pawła w Zabrzu, w centralnej części konurbacji górnośląskiej i będzie składał się z dwóch hal o łącznej docelowej powierzchni 119 117 mkw.
Atrakcyjna lokalizacja magazynowa zapewnia korzystne warunki do prowadzenia działalności dystrybucyjnej i logistycznej, a dobrze rozwinięta infrastruktura transportu publicznego gwarantuje dostęp dla wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

  • Hale BIG BOX

  • Nowe powierzchnie magazynowe z biurami do wynajęcia

  • Nowoczesne powierzchnie magazynowe z komponentami biurowymi

  • Klasa A

  • Doki rozładunkowe

  • Bramy z poziomu „0”

  • Wysokość składowania w świetle: 10,40 m

  • Nośność posadzki: 6 t/mkw.

  • ESFR system

  • Wysoki standard wykończenia wnętrz

  • Place manewrowe i parkingi dla samochodów ciężarowych i dostawczych

  • Ochrona

  • Monitoring.

Lokalizacja

Magazyny w Zabrzu, 15 km do Katowic i 51 km do międzynarodowego lotniska Katowice Pyrzowice.
12 km do Gliwic, oraz 94 km do Krakowa.
Dobry dojazd do granicy polsko-czeskiej, Ostrava w odległości 85 km;.
Atrakcyjna lokalizacja zapewnia korzystne warunki do prowadzenia działalności dystrybucyjnej i logistycznej, a dobrze rozwinięta infrastruktura transportu publicznego gwarantuje dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Dane techniczne

  • Ilość budynków
    2
  • Możliwość prowadzenia produkcji
    TAK
  • Certyfikat
    NIE
  • Wysokość składowania (m)
    10.4
  • Nośność posadzki
    6
  • Siatka słupów
    12 x 24 m
  • Bocznica kolejowa
    TAK
  • Odporność ogniowa
     -
  • Doki
    TAK
  • Bramy z poziomu zero
    TAK
  • Chłodnia / mroźnia
    NIE
  • Minimalna powierzchnia (m2)
    -
  • Świetliki dachowe
    TAK
  • Tryskacze
    TAK
  • Monitoring
    TAK
  • Ochrona
    NIE
  • ID oferty
    mp12202

Deweloper

Prywatna osoba.

Odległości

Katowice
Katowice Airport
Gliwice
Ostrava
Kraków

Dane rynkowe

Województwo śląskie z głównym ośrodkiem w Katowicach utrzymuje status jednego z największych i najbardziej płynnych rynków magazynowych w kraju. Region, łącząc rozbudowaną infrastrukturę drogową i ilość nowoczesnych powierzchni, pozostaje kluczowym punktem na mapie dystrybucyjnej Europy Środkowej, obsługując zarówno międzynarodowych, jak i krajowych operatorów logistycznych, sieci handlowe oraz firmy produkcyjne.

W I połowie 2025 roku popyt brutto na powierzchnię magazynową w województwie śląskim wyniósł 534 tys. m² (2. miejsce w Polsce), z czego aż 76% stanowiły przedłużenia istniejących umów najmu – potwierdzając dojrzałość rynku oraz proces renegocjacji najemców posiadających długoterminowe kontrakty. Popyt netto, czyli nowe umowy i ekspansje, był znaczący mimo ogólnego trendu spadkowego w kraju.

W I połowie 2025 roku deweloperzy oddali do użytku 256 tys. m² nowoczesnej powierzchni magazynowej na Górnym Śląsku (2. miejsce w kraju). W budowie na koniec czerwca 2025 roku pozostawało ok. 200 tys. m², a wśród flagowych projektów znalazły się m.in. Panattoni Park Sosnowiec Expo (62,100 m²), BOOSTER ZABRZE by LemonTree (41,000 m²) oraz EQT Exeter Gliwice (36,100 m²). Pomimo spadku inwestycji spekulacyjnych, Górny Śląsk zachowuje wysoki poziom nowych realizacji dzięki sile lokalnej bazy najemców.

Wskaźnik pustostanów na koniec czerwca 2025 roku pozostaje poniżej średniej krajowej, na poziomie 7,0% – potwierdzając głęboką absorpcję powierzchni i stabilną strukturę najmu. Stawki ofertowe czynszów w nowych inwestycjach typu big-box w regionie oscylują w przedziale od 4,30 do 4,60 EUR/m²/m-c, natomiast w starszych projektach można wynająć powierzchnię za około 4,00 EUR/m²/m-c. Dla większych transakcji najemcy mogą spodziewać się ofert pakietowych oraz atrakcyjnych warunków efektywnych.

Najważniejsze grupy najemców w regionie to firmy produkcyjne, e-commerce, sieci handlowe, operatorzy logistyczni oraz podmioty z branży dystrybucji i FMCG. Wyraźny udział renegocjacji umów najmu oraz obecność inwestorów i operatorów globalnych potwierdzają dojrzałość i długoterminową atrakcyjność Górnego Śląska dla biznesu przemysłowego i logistycznego.

Powyższe dane pochodzą z raportu AXI IMMO Rynek magazynowy w Polsce I połowa 2025 roku.

Pierwsza połowa 2025 r. Popyt brutto na nowoczesne powierzchnie magazynowe i logistyczne. Wykres z podziałem na województwa w Polsce a w nich popyt brutto zawierający popyt netto i przedłużenia najmów.
więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy