Firma Expeditors Polska, międzynarodowy dostawca usług logistycznych specjalizujący się w kompleksowych rozwiązaniach dla łańcucha dostaw, wprowadził się do nowej siedziby głównej w biurowcu Business Garden w Warszawie. Firma wynajęła 660 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Ponadto, nowe biuro przy ul. Korbońskiego 12 ma również krakowski oddział firmy. W procesie wyboru powierzchni biurowych i aranżacji przestrzeni pracy najemcy doradzała firma AXI IMMO.

Exepditors z siedzibą główną w Seattle w Stanach Zjednoczonych prowadzi działalność w 103 krajach, zatrudniając w 300 oddziałach ponad 17 tys. pracowników. Główne usługi Expeditors to międzynarodowy transport lotniczy, morski, kolejowy oraz drogowy towarów. Firma oferuje także pełną obsługę celną z własną agencją celną, magazynowanie oraz dystrybucję. Jako uzupełnienie swojej działalności oferuje również inne usługi. Są nimi zarządzanie zamówieniami, ubezpieczania ładunków, transporty project cargo, a także doradztwo z zakresu klasyfikacji towarów i compliance.

Nowe biuro dla siedziby Expeditors Polska w Warszawie oraz oddziału w Krakowie

Exepditors dynamicznie rozwija się w Polsce. Efektem czego było powiększenie zespołu i chęć podniesienia standardu zajmowanej powierzchni biurowej w Warszawie i Krakowie. Nowa przestrzeń w warszawskim biurze w Business Garden stanowi połączenie przestrzeni open space i gabinetowej. Ponadto, w projekcie przewidziano miejsca spotkań, w tym dwie sale konferencyjne, dwie salki spotkań i pracy indywidualnej, chillout room oraz kuchnię.

Poza biurem w Warszawie Exepditors Polska posiada oddział w Krakowie, który został przeniesiony do nowoczesnego biurowca przy ul. Korbońskiego 12, gdzie firma wynajęła 120 mkw. powierzchni biurowej. Głównym kryterium wyboru w przypadku krakowskiego biura była lokalizacja zapewniająca szybki dojazd do lotniska Balice i dobra komunikacja z centrum Krakowa.

Ze względu na pracowników i chęć podniesienia standardu miejsca pracy, zdecydowaliśmy się na relokację naszych biur w Warszawie i Krakowie.W przypadku siedziby głównej poszukiwaliśmy powierzchni biurowej w lokalizacji, która zapewni dostęp do komunikacji publicznej, a jednocześnie będzie gwarantowała dobry dojazd samochodem i szybkie połączenie z lotniskiem na Okęciu. Zdecydowaliśmy się na Business Garden ze względu na lokalizację, szereg udogodnień dla pracowników i szeroką ofertę towarzyszącą, jaką posiada kompleks, począwszy od usług hotelowych po gastronomiczne. Dodatkowym atutem, było również zielone, sprzyjające pracy otoczenie – komentuje Marta Piechel, Dyrektor Zarządzająca, Członek Zarządu Expeditors Polska.

Kompleksowe doradztwo AXI IMMO

AXI IMMO kompleksowo wspierało Klienta. Zarówno w procesie poszukiwania odpowiednich powierzchni biurowych, jak też prowadziło nadzór projektowy nad procesem przygotowania biura. Nowa siedziba Expeditors Polska odzwierciedla obecne potrzeby firmy i jej pracowników oraz w 100% odpowiada na wyśrubowane oczekiwania odnośnie środowiska pracy dzisiejszych kandydatów.

Marta Piechel ponadto komentuje: Bardzo zależało nam, aby projekt i wystrój biura odzwierciedlał kulturę naszej firmy, stąd minimalistyczne, ale bardzo eleganckie wnętrze, z zachowaniem kolorystyki logo Expeditors (biały, czarny, czerwony), przywołujące nasze hasła kultury pracy takie, jak Duma, Doskonałość, ale także Poczucie Humoru. Odzwierciedleniem tego ostatniego są grafiki Smoka Wawelskiego i Syrenki Warszawskiej w salach konferencyjnych, które nawiązują do ich nazw wybranych w ramach wewnętrznego konkursu wśród pracowników.

Helikon Meble Biurowe odpowiadał za przygotowanie projektu wnętrz wraz z doborem wyposażenia.

Klient poszukiwał nowoczesnej powierzchni biurowej, która będzie miała wszystkie atuty nowoczesnego miejsca pracy. Business Garden w pełni je zapewnia, począwszy od lokalizacji z dostępem do komunikacji miejskiej, poprzez nowoczesną architekturę, po liczne usługi towarzyszące i ogród wewnątrz kompleksu – dodaje Jakub Potocki, Office Negotiator w AXI IMMO.

Nowoczesne centrum biznesu blisko Okęcia

Business Garden położony jest przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie, niedaleko stacji Szybkiej Kolei Miejskiej łączącej lotnisko Okęcie z Dworcem Centralnym. Kompleks biurowy składa się z 7 budynków, oferujących łącznie ponad 90 000 mkw. powierzchni biurowej, handlowej i usługowej. Na terenie Business Garden funkcjonuje także hotel, centrum konferencyjne, restauracja i  klub fitness. Całość dopełnia ogród z infrastrukturą sportową.

Firma AXI IMMO doradzała Expeditors Polska również przy wynajmie powierzchni magazynowej w Hillwood & PHN Pruszków.