AXI IMMO / Biura / mazowieckie / Biura Warszawa / Warszawa Śródmieście /
Centrum Biurowe Bipromasz- biuro na warszawskim Śródmieściu
Atrakcyjna lokalizacja- w pobliżu metra Ratusz Arsenał
Budowa 9-kondygnacyjnego biurowca zakończyła się w 1968 roku. Obiekt został zmodernizowany i odświeżony. Biurowiec oferuje ponad 7000 m2 powierzchni biurowej. Powierzchnia piętra wynosi 513 m2. Kondygnacja podziemna tego budynku jest przeznaczona na funkcję magazynową, natomiast parking naziemny zapewnia 20 miejsc postojowych. Budowa typowego piętra pozwala na elastyczne rozplanowanie powierzchni biurowej. W standardzie wykończenia zapewniono klimatyzację, podnoszone podłogi, uchylne okna, podwieszane sufity, obsługę recepcyjną oraz ochronę.
Lokalizacja
Biurowiec znajduje przy jednym z głównych węzłów komunikacyjnych, na rogu alei Solidarności i Jana Pawła II. Lokalizacja zapewnia dogodny i szybki dojazd z każdego miejsca Warszawy, dzięki bliskości przystanków tramwajowych i autobusowych, stacji metra Ratusz Arsenał oraz dworca PKP. W ścisłym sąsiedztwie znajdują się liczne kawiarnie, restauracje, hotele oraz centrum handlowe.
Dane techniczne
- Ilość budynków1
- Klasa budynkuC
- Liczba kondygnacji podziemnych1
- Liczba pięter naziemnych9
- Powierzchnia typowego piętra (mkw.)513
- Wysokość (m)
- RecepcjaTAK
- BMSTAK
- Czujniki ciepłaTAK
- Czujniki dymuTAK
- KlimatyzacjaTAK
- Okna otwieraneTAK
- Podnoszona podłogaNIE
- Kontrolowany dostępTAK
- Usługa ochronyTAK
- MonitoringTAK
- Dwa niezależne źródła zasilaniaNIE
- CertyfikatyNIE
- ID ofertybb9677
Odległości
Dane rynkowe
Warszawa to najdynamiczniej rozwijający się rynek biurowy w Polsce, oferujący nowoczesne biura w ścisłym centrum miasta oraz w kluczowych strefach biznesowych. Stolica przyciąga zarówno międzynarodowe korporacje, jak i polskie firmy, które szukają prestiżowego adresu, dobrej ekspozycji marki i dostępu do wysoko wykwalifikowanych pracowników.
Dane ekonomiczne – ile kosztuje biuro w mieście Warszawa
Warszawski rynek biurowy charakteryzuje się szeroką rozpiętością stawek czynszów, co pozwala dopasować lokalizację do strategii kosztowej firmy. Najwyższe czynsze obowiązują w ścisłym centrum miasta – w Centralnym Obszarze Biznesu oraz sąsiednich strefach śródmiejskich, gdzie dominują budynki klasy A i flagowe wieże biurowe. W topowych projektach czynsze ofertowe kształtują się zazwyczaj w przedziale ok. 15,00–27,50 EUR/mkw./mies., a w wybranych, najbardziej prestiżowych budynkach stawki na najwyższych kondygnacjach mogą przekraczać poziom 30 EUR/mkw./mies.
Firmy poszukujące bardziej zoptymalizowanego kosztowo biura w mieście Warszawa mogą wybierać spośród licznych lokalizacji poza ścisłym centrum. W takich strefach jak Służewiec, korytarz Alej Jerozolimskich, Zachód czy okolice ul. Puławskiej, czynsze ofertowe zaczynają się od poziomu około 10,00 EUR/mkw./mies. To atrakcyjna alternatywa dla najemców, którzy chcą połączyć dobry standard powierzchni z konkurencyjnym całkowitym kosztem najmu.
Na koniec 2025 roku średni wskaźnik pustostanów w Warszawie wyniósł ok. 9,1%, przy czym w strefach centralnych utrzymywał się na poziomie około 6,1%, a poza centrum około 11,6%. Taka struktura pokazuje wyraźnie, że popyt koncentruje się w najlepszych, centralnych lokalizacjach, a firmy coraz częściej wybierają projekty gwarantujące dobry standard, efektywny layout i świetny dostęp do komunikacji publicznej.
Trendy – aktywność najemców i podaż biur w Warszawie
Rok 2025 potwierdził silną aktywność najemców na warszawskim rynku biurowym. Popyt brutto sięgnął około 790 000 mkw., co oznacza wzrost w ujęciu rok do roku i potwierdza, że firmy intensywnie optymalizują swoje powierzchnie, wracają do biur i poszukują nowoczesnych miejsc pracy. Szczególnie mocny był IV kwartał, kiedy podpisano umowy najmu na około 310 000 mkw. – to poziom, który pokazuje, że Warszawa pozostaje głównym biurowym hubem w Polsce.
Jednocześnie nowa podaż w 2025 roku wyniosła około 90 000 mkw., z wyraźną dominacją projektów oddawanych w centralnych lokalizacjach miasta. W budowie pozostawało około 190 000 mkw. powierzchni biurowej, co jest poziomem istotnie niższym niż w latach rekordowego boomu deweloperskiego. Ograniczona aktywność deweloperów oraz luka podażowa prognozowana na lata 2026–2027 oznaczają dalszy spadek dostępności nowoczesnych biur, szczególnie dużych modułów w topowych lokalizacjach. W efekcie można oczekiwać stopniowego wzrostu czynszów w najlepszych budynkach oraz rosnącego znaczenia renegocjacji i przedłużeń umów w sprawdzonych obiektach.
Jeżeli planujesz wynajem biura w Warszawie – w ścisłym centrum miasta, w strefach biznesowych takich jak Służewiec, Mokotów czy wzdłuż Alej Jerozolimskich – zespół AXI IMMO wesprze Cię w całym procesie: od analizy potrzeb i kosztów, przez przegląd rynku, po negocjacje umowy i aranżację powierzchni. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać aktualne dane ekonomiczne dla wybranych części miasta, listę dostępnych biur do wynajęcia w Warszawie oraz rekomendacje lokalizacji dopasowanych do strategii Twojego biznesu.









































