Smart Cargo Solutions wprowadzi się do MLP Pruszków I

Firma logistyczna wynajęła 2115 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w parku MLP Pruszków I. Smart Cargo Solutions wprowadzi się do obiektu w lutym 2019 roku. W transakcji pośredniczyła agencja AXI IMMO.


11 grudnia 2018
Monika Rykowska
Smart Cargo Solutions wprowadzi się do MLP Pruszków I

Smart Cargo Solutions w Pruszkowie

Smart Cargo Solutions Sp. z o.o. podpisała z MLP Group umowę dotyczącą najmu 2115 mkw. powierzchni w parku logistycznym MLP Pruszków I. Z tego blisko 2050 mkw. wykorzystywane będzie na cele magazynowe, a 65 mkw. na potrzeby socjalno-biurowe. Obiekt zostanie przekazany najemcy w lutym 2019 roku. W transakcji doradzała agencja AXI IMMO.

Smart Cargo Solutions to lokalna firma logistyczna, doskonale znającą realia i specyfikę rynku polskiego i unijnego, jednocześnie obecna na globalnym rynku poprzez sieć biur partnerskich Global Affinity Alliance.

„Jesteśmy zadowoleni z nawiązania współpracy z nowym podmiotem. Dynamiczna firma świadcząca usługi logistyczne w Polsce, w krajach regionu Europy Wschodniej oraz całego globu – od Azji po Amerykę Łacińskąz pewnością doceni unikatową lokalizację naszego parku.” – podkreślił Tomasz Pietrzak, Leasing Manager w MLP Group S.A.

„Klient poszukiwał nowoczesnej powierzchni magazynowej w okolicach Warszawy, w lokalizacji dogodnej do organizacji dystrybucji o dalekim i bliskim zasięgu. Decydujący wpływa na wybór inwestycji MLP Pruszków I miało położenie obiektu, ale też konkurencyjna oferta finansowa i otwarte podejście dewelopera do potrzeb najemcy.” – dodaje Anna Peczela, Senior Industrial & Logistic Consultant w AXI IMMO.

Park magazynowy MLP Park Pruszków I

MLP Pruszków I to pierwszy park stworzony przez MLP Group. Na terenie 43 hektarów gdzie powstało łącznie 170 695 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej. W ciągu kilkunastu lat funkcjonowania park ten stał się małym miasteczkiem z własną infrastrukturą wewnętrzną. Centrum posiada około 50 klientów. Kompleks znajduje się na ogrodzonym i chronionym przez 24h na dobę terenie, obsługiwany jest przez niezależną bocznicę kolejową. Obiekt posiada spore zasilanie energetyczne, duże możliwości przyszłego rozwoju dla klientów oraz proporcjonalnie duży procent miejsc parkingowych. MLP posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i głównymi arteriami łączącymi Warszawę z innymi ośrodkami miejskimi.

Deweloper MLP GROUP S.A.

MLP Group jest jednym z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Grupa działa na rynku w roli dewelopera, konsultanta jak również zarządcy nieruchomości.  Firma dostarcza wszechstronne rozwiązania w zakresie optymalizacji powierzchni magazynowo-produkcyjnej wielu międzynarodowym i krajowym przedsiębiorstwom produkcyjnym oraz dystrybucyjnym.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com