Queisser Pharma Poland dołącza do grona firm, które mają swoje siedziby w biurowcu Nefryt na warszawskim Mokotowie. Polski oddział międzynarodowej grupy farmaceutycznej podpisał umowę najmu na blisko 300 mkw powierzchni biurowej. W transakcji najemcę reprezentowali konsultanci AXI IMMO, którzy kompleksowo wspierali Queisser Pharma Poland w całym procesie wyboru, negocjacji, projektowania i aranżacji biura.

Firma Queisser Pharma GmbH &CO.KG to międzynarodowy producent i dystrybutor farmaceutyków, wyrobów medycznych i suplementów diety z ponad stuletnią tradycją.

Spółka z siedzibą w niemieckim Flensburgu jest częścią Dethleffsen Holding i konsekwentnie realizuje politykę rozwoju w kolejnych krajach, której ważnym elementem było również stworzenie Queisser Pharma Poland i otwarcie biura w Warszawie.

Nowa strategia firmy Queisser Pharma

Otworzenie oddziału w Polsce jest elementem nowej strategii firmy. Rynek polski ma ogromny potencjał, dlatego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie poszukiwań biura w Warszawie. Potrzebowaliśmy przestrzeni w kameralnym budynku dla zespołu, który odpowiada za marketing i promocję takich brandów jak Doppelherz i Protefix. Komfortowe rozwiązania komunikacyjne dla pracowników, bliskość lotniska, dostępność miejsc parkingowych oraz dodatkowe udogodnienia w okolicy takie jak sklepy, usługi czy restauracje były dla nas priorytetami. – komentuje Renata Kasprzyk, General Manager Queisser Pharma Poland Sp z o.o.

“Queisser Pharma zdecydowała się na przeprowadzenie procesu poszukiwania, aranżacji i organizacji siedziby w Polsce w przeciągu nieco ponad 2 miesięcy.”

Ze względu na dynamiczny rozwój firmy, Queisser Pharma zdecydowała się na przeprowadzenie procesu poszukiwania, aranżacji i organizacji siedziby w Polsce w przeciągu nieco ponad 2 miesięcy.

Umożliwiła to współpraca z zespołem konsultantów działu Office AXI IMMO, który specjalizuje się w kompleksowej obsłudze najemców – od analizy rynku przez negocjacje warunków najmu i analizę środowiska pracy do zarządzania procesem aranżacji wnętrz.

Wysokie wymagania zrealizowane błyskawicznie

Szczegółowo przeprowadziliśmy analizę potrzeb Klienta oraz potencjalnych lokalizacji i budynków, które spełniały odpowiadanie kryteria. Po wspólnych negocjacjach warunków najmu zarówno od strony prawnej, jak i finansowej, mogliśmy przejść do kolejnego etapu procesu. Podczas szeregu spotkań technicznych ustaliliśmy szczegóły dotyczące optymalizacji fit-out dla docelowej powierzchni. Doradztwo w wyposażeniu biura i koordynacja prac aranżacyjnych, a następnie ich odbiór zwieńczyły nasze wspólne wysiłki. – komentuje Emil Chwieduk, Office Negotiator w AXI IMMO.

Bartosz Oleksak, również Office Negotiator w AXI IMMO, który wsparł swoim doświadczeniem zawodowym proces w aspekcie aranżacji dodaje: Cieszymy się, że firma Queisser Pharma obdarzyła nas zaufaniem powierzając nam przeprowadzenie całego procesu projektu. Mamy ogromną satysfakcję, że zapewniliśmy pracownikom firmy komfortowe środowisko pracy w przeciągu zaledwie dwóch miesięcy. Znalezienie w tak krótkim czasie optymalnej lokalizacji, a następnie kompleksowa organizacja aranżacji było dla nas wyzwaniem. Tym bardziej jesteśmy dumni z efektów, a przede wszystkim z zadowolenia Klienta.

Nefryt na warszawskim Mokotowie

Siedmiokondygnacyjny budynek Nefryt oferuje najemcom 15 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A i blisko 1 500 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Biurowiec wyróżnia wyjątkowa lokalizacja przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Rodzin Hiszpańskich na warszawskim Mokotowie, w sąsiedztwie Galerii Mokotów.

Nefryt cieszy się dużą popularnością wśród najemców. Projekt architektoniczny powstał w pracowni JEMS Architekci.