DesleeClama, belgijski producent włókien do materacy, niemal dwukrotnie zwiększył swoją obecność w SEGRO Business Park Łódź i aktualnie zajmuje łącznie prawie 6.500 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Firma działa w parku od 2015 roku, a decyzja o najmie dodatkowych prawie 3.300 metrów kwadratowych wynika z jej dynamicznego rozwoju w Polsce i potrzeby zwiększenia mocy wytwórczych. DesleeClama ponownie doradzała firma AXI IMMO

Światowy producent tekstyliów do materacy z Belgii

BekaertDeslee powstała w 1928 roku w Belgii jako firma rodzinna, a obecnie jej biura sprzedaży i zakłady znajdują się w 26 lokalizacjach na wszystkich kontynentach oraz zatrudniają ponad 4000 pracowników, a ich obroty wynoszą ponad 350 mln euro. BekaertDeslee to wiodący na świecie producent tekstyliów do materacy, pokrowców na materace i modnych rozwiązań dla snu, z siedzibą w Waregem (Belgia). Celem firmy jest poprawa jakości życia wszystkich pokoleń poprzez zapewnienie im lepszego komfortu snu.

BekaertDeslee zwiększa moc produkcyjną w Polsce

W związku z dynamicznym rozwojem przedsiębiorstwo potrzebowało zwiększenia mocy produkcyjnej – konsekwencją czego jest decyzja o najmie dodatkowej powierzchni w SEGRO Business Park Łódź. Jest to jedyny oddział firmy BekaertDeslee w Polsce.

W 2020 roku przedłużyliśmy umowę najmu, a teraz niemal dwukrotnie zwiększamy zajmowaną powierzchnię, tworząc warunki niezbędne do zwiększenia skali biznesu. Jest to dla nas niezwykle korzystna sytuacja, ponieważ możemy prowadzić naszą działalność, korzystając z tego samego, sprawdzonego obiektu, który idealnie spełnia nasze oczekiwania. Park SEGRO w Łodzi jest ponadto optymalnie skomunikowany, a autostrady A2 i A1, pozwalają na sprawną dystrybucję naszych produktów w kraju, we wszystkich kierunkach.” – wyjaśnia Nikita Naumov, Operations Manager na Czechy, Estonię, Hiszpanię i Polskę, BekaertDeslee.

“Ogromnie cieszy nas zaufanie, jakim firma BekaertDeslee po raz kolejny obdarzyła nas oraz nasz obiekt w SEGRO Business Park Łódź. Dokładamy wszelkich starań, by każda z naszych inwestycji spełniała wszystkie oczekiwania przedsiębiorców wynajmujących tam powierzchnię. Siłą naszego parku jest nie tylko atrakcyjna, miejska lokalizacja – około 6 km od centrum miasta, lecz również dogodna infrastruktura, która znacznie usprawnia procesy logistyczne naszych klientów.” – dodaje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny w SEGRO.

“Elastyczność ze strony dewelopera oraz zapewnienie dodatkowej powierzchni do rozwoju pozwoliło firmie BekaertDeslee na pozostanie w parku logistycznym SEGRO Business Park Łódź. To dobrze znana Klientowi lokalizacja, która m.in. pozwala mu na utrzymanie obecnej kadry pracowników.” – dodaje Hubert Wojtera, Dyrektor Industrial & Logistics w AXI IMMO.

SEGRO Business Park Łódź w doskonałej lokalizacji

Park logistyczno-biznesowy SEGRO Business Park Łódź to ponad 13 ha terenu inwestycyjnego o doskonałej lokalizacji i widoczności, usytuowanego w pobliżu centrum miasta (20 min samochodem do centrum Łodzi). Nowoczesna przestrzeń magazynowa pozwala na sprawne prowadzenie operacji logistycznych. Klienci mogą korzystać z pomocy dedykowanego Property Managera SEGRO.