AXI IMMO pośredniczy w wynajmie powierzchni magazynowej i biurowej w Lublinie  na 6700 mkw. dla największych kolporterów prasy w Polsce firm RUCH S.A. i Kolporter S.A. Obie firmy wynajęły powierzchnię w Centrum Logistycznym Mełgiewska. Kolporter S.A wynajął 1500 mkw., a RUCH S.A. 5200 mkw.

Centrum Logistyczne Mełgiewska do nowoczesny kompleks magazynowy położony w pobliżu drogi ekspresowej E372 i drogi krajowej numer 12, we wschodniej części Lublina przy ulicy Mełgiewskiej. Dzięki dogodnej lokalizacji może obsługiwać wschodnią i południową Polskę, a także wschodnich sąsiadów. Jest to pierwszy tego typu kompleks magazynowy w Lublinie. Oba magazyny w Centrum Logistycznym Mełgiewska to obiekty klasy A. Magazyny łącznie dysponują powierzchnią 22 tys. mkw., dodatkowo w ich sąsiedztwie znajdują się również biura klasy A, o powierzchni ponad 1200 mkw.

Rynek powierzchni magazynowych w Lublinie

Rynek powierzchni magazynowych w Lublinie jeszcze niedawno był bardzo ograniczony. Deweloperzy dostrzegli jednak potencjał inwestycyjny miasta i regionu, zwłaszcza w zakresie zaspokojenia popytu na małe i średniej wielkości powierzchnie magazynowe w granicach miast. Dodatkowym wzmocnieniem oferty w tego typu obiektach jest opcja wynajmu wysokiej jakości powierzchni biurowej.

“Większość nowoczesnych zasobów magazynowych w Polsce zlokalizowanych w granicach miast była dostępna głównie w Warszawie i Łodzi, jednak na mapie magazynowej Polski powoli widać zmiany. Przewidujemy, że ten typ obiektów magazynowych ma przed sobą dużą przyszłość i będzie się rozwijał w innych miastach wojewódzkich.” – powiedziała Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzający AXI IMMO.

Cieszy nas, że dwaj najwięksi dystrybutorzy prasy w Polsce powierzyli doradztwo w zakresie wyboru powierzchni magazynowej AXI IMMO. To dla nas bardzo ważna rekomendacja, gdy firmy z silną pozycją rynkową powierzają nam wybór obiektów i lokalizacji dla ich nowych powierzchni magazynowo-biurowych– dodała Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzający AXI IMMO.

AXI IMMO z ponad 160 tys. mkw. wynajętej powierzchni w 2011 r.

AXI IMMO zamknął 2011 r. z bardzo dobrym wynikiem wynajętej powierzchni komercyjnej. Firma pośredniczyła w transakcjach najmu na ponad 160 tys. mkw. O rozwoju firmy świadczy również poszerzenie zespołu o kolejnych specjalistów z sektora Industrial&Logistic oraz Office.