Lidl Polska, jedna z największych sieci handlowych w kraju, już w sierpniu 2022 dołączy do grona najemców 7R Park Poznań West. Lidl Polska będzie korzystać z nowoczesnej powierzchni biurowo-magazynowej liczącej blisko 10 900 mkw. W transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości AXI IMMO.

Lidl Polska od wielu lat ogromny nacisk kładzie na rozwiązania proekologiczne, powstające z myślą o energooszczędności i ograniczaniu emisji. Strategia firmy zakłada wprowadzanie zrównoważonych konceptów na każdym etapie działalności, od budowy obiektów, poprzez transport, aż po dostarczenie produktów do klientów końcowych. W takie założenia wpisuje się również najem powierzchni magazynowo-produkcyjnej w 7R Park Poznań West.

7R Park Poznań West to nowoczesny park magazynowo-produkcyjny o łącznej powierzchni ponad 55 tys. mkw. W ofercie parku znajduje się hala wysokiego składowania, a zastosowane w niej rozwiązania technologiczne umożliwiają wsparcie działalności klientów z różnych branż.

Ponad 10 000 mkw. dla Lidl Polska

Obecność kolejnej silnej, międzynarodowej marki w gronie naszych najemców, daje nam wielkie powody do satysfakcji. Od wielu lat Lidl Polska jest jednym z głównych motorów rozwoju branży handlowej w naszym kraju, co w naturalny sposób przekłada się na ogromne wymagania i oczekiwania względem dostawcy powierzchni magazynowej. Wychodzimy im naprzeciw, udostępniając przestrzeń, która łączy w sobie funkcjonalność, komfort, jak również proekologiczny charakter. 7R Park Poznań West jest bowiem kolejnym projektem, który powstał zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.” – podkreśla Joanna Ociepka-Wojciechowska, Regional Leasing Director w 7R.

7R Park Poznań West w Tarnowie Podgórnym w dobrej lokalizacji

Poznański park 7R Park Poznań West został wyposażony w szereg rozwiązań ekologicznych, wśród których znajdują się m.in. destryfikatory powietrza i stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt jest również objęty certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good. To jeden z najważniejszych dokumentów wyznaczających globalne standardy w projektowaniu zrównoważonym i ekologicznym budownictwie.

Jesteśmy przekonani, że wszystkie te aspekty pozwolą firmie Lidl Polska na efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej – zarówno pod względem środowiskowym, jak i biznesowym. Stworzyliśmy optymalne warunki, które już od pierwszego dnia pozwalają nawet największym firmom efektywnie korzystać z udostępnionej powierzchni.” – mówi Magdalena Kostjan, Regional Leasing Director w 7R.

Wyróżnikiem parku jest również jego strategiczne położenie w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. W jego pobliżu znajduje się droga krajowa nr 92, biegnąca przez obszar czterech województw: lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Dobra lokalizacja 7R Park Poznań West umożliwia także komfortowy dojazd do poznańskiego portu lotniczego, zapewniając przy tym sprawną komunikację na obszarze aglomeracji poznańskiej.