Niespełna rok temu Global Reach Logistics (GRL), międzynarodowy operator 3PL, wynajął 11 680 mkw. powierzchni magazynowej w Prologis Park Poznań. Wówczas współpraca objęła nie tylko negocjacje umowy i zarządzanie obiektem magazynowym, ale również wsparcie działalności operacyjnej w magazynie. W ramach platformy Prologis Essential MarketPlace obiekt został wyposażony w nowoczesne oświetlenie LED oraz odpowiednio skonfigurowane wózki widłowe, podnośniki i wózki paletowe.

Global Reach Logistics ściśle współpracuje z wiodącymi europejskimi firmami kurierskimi, aby tworzyć rozwiązania logistyczne indywidualnie dostosowane do potrzeb swoich klientów. GRL zarządza procesem zakupów e-commerce od momentu odbioru, poprzez kompletowanie, pakowanie i wysyłkę. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą skoncentrować się na rozwijaniu własnych firm.

Kolejna umowa najmu w drugim parku Prologis w Poznaniu

Dotychczasowe pozytywne doświadczenia ze współpracy z Prologis sprawiły, że GRL zdecydował się na podpisanie kolejnej umowy najmu. Tym razem to 26 500 mkw. powierzchni magazynowej w Prologis Park Poznań II.

W zawarciu transakcji pośredniczyły polska firma doradcza AXI IMMO i czeska Agencja 108, reprezentujące Global Reach Logistics w tego typu transakcjach w obu krajach w ramach sieci IRELS (International Real Estate Logistics Solutions).

„Prologis to sprawdzony, godny zaufania partner biznesowy. Rozumie nasze potrzeby, potrafi im sprostać i zapewnia wysoką jakość obsługi. W związku z dynamicznym rozwojem firmy zdecydowaliśmy się wynająć dwukrotnie większą przestrzeń niż dotychczas, która, podobnie jak poprzedni magazyn, zostanie w pełni dostosowana do naszych wymagań”. – powiedział Harry Johnson, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu z Global Reach Logistyka.

„Jesteśmy dumni, że możemy wspierać Global Reach Logistics w ich rozwoju na polskim rynku. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić klientom odpowiednie warunki do prowadzenia i rozwoju biznesu.  Nasza platforma Essential MarketPlace znacznie ułatwia dostosowanie magazynu do ich indywidualnych potrzeb – poprzez skonfigurowanie i przygotowanie kluczowego wyposażenia operacyjnego magazynu. Wspólnie z naszymi najlepszymi, zaufanymi dostawcami dbamy o szybki i bezproblemowy, a do tego efektywny kosztowo start działalności”. – podsumowuje Michał Czarnecki, Vice President, Head of Capital Deployment & Leasing w Polsce.

Zaangażowanie i dobra współpraca docenione

„Dostępność nowoczesnej powierzchni magazynowej oraz strategiczna lokalizacja w pobliżu głównych arterii komunikacyjnych łączących Europę Wschodnią z Zachodnią przyciągnęła GRL do Poznania. Partnerska postawa i zrozumienie potrzeb ze strony Prologis sprawiły, że nasz klient zdecydował się właśnie z tym partnerem dalej budować sieć dystrybucji w Polsce”. – powiedział Jakub Holec, CEO 108 AGENCY.

“Klient docenił duże zaangażowanie Prologis dotyczące kwestii dostosowania powierzchni do jego potrzeb, w tym uwzględnienia modernizacji oświetlenia oraz pomocy w projektowaniu i instalacji regałów. Aktywność ta wraz ze zwiększeniem skali działań firmy Global Reach Logistics przyczyniła się do decyzji o ekspansji i rozszerzeniu współpracy z deweloperem”. – wyjaśnia Piotr Roszkowski, Associate Director w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO.

Nowoczesny Prologis Park Poznań II

Prologis Park Poznań II znajduje się w pobliżu Poznania, jedynie 15 km od centrum miasta, w miejscowości Tarnowo Podgórne, bezpośrednio przy drodze krajowej nr 92, z dobrym dojazdem do autostrady A2. Lokalizacja stwarza dogodne warunki do logistyki i dystrybucji.

Kompleks nowoczesnych magazynów Prologis Park Poznań II zapewnia pełną obsługę magazynową, logistyczną i biurową.