AXI IMMO i 108 AGENCY wprowadzają Global Reach Logistics do Polski

Międzynarodowy operator 3PL zajmie 11.680 mkw. w Prologis Park Poznań


2 sierpnia 2021
Monika Rykowska

Global Reach Logistics (GRL), zewnętrzny dostawca usług logistycznych (3PL), wynajął 11.680 mkw. powierzchni magazynowej w centrum dystrybucyjnym Prologis Park Poznań. Transakcja ta to kooperacja firm AXI IMMO oraz czeskiej firmy doradczej 108 AGENCY, które na co dzień realizują wspólne projekty w organizacji IRELS, skupiającej międzynarodowych specjalistów w sektorze nieruchomości logistycznych. Zaangażowanie obu podmiotów pozwoliło dotychczas na reprezentowanie interesów klienta zarówno na polskim, jak i czeskim rynku magazynowym.

GRL jest partnerem 3PL w branży ecommerce, dostarczającym kompleksowe, zintegrowane rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw i realizacji zamówień dla detalistów internetowych w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Europie. Wizja firmy opiera się na pozyskiwaniu surowców, wytwarzaniu produktów i dystrybucji wyrobów gotowych, aby umożliwić klientom realizację ich celów.

„Cieszymy się z rozszerzenia naszego rozwoju operacyjnego i rozwiązań logistycznych na Europę. Otwarcie nowej lokalizacji w Polsce było logicznym podejściem do zaspokojenia bieżącego zapotrzebowania klientów, oferując strategiczną lokalizację z dostępem do głównych połączeń transportowych, łączących Europę Wschodnią z Zachodem. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój firmy i stworzenie zoptymalizowanego rozwiązania dla detalistów e-commerce.” – komentuje Henry Qi, Dyrektor Zarządzający Global Reach Logistics.

W związku z Brexitem i atmosferą z nim związaną klienci poszukali możliwych rozwiązań. Decyzja o wyborze tego obiektu pozwoli współpracować im ze swoimi klientami na całym świecie – mówi Harry Johnson, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w GRL. – To ważny czas dla rozwoju firmy i jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać pracowników w naszym zespole wraz z rozbudową tego obiektu.” – dodaje Harry Johnson.

Transakcja najmu udała się dzięki obecności firmy AXI IMMO w sieci IRELS. Celem organizacji jest rozwój współpracy i realizacji międzynarodowych projektów logistycznych dla klientów firm stowarzyszonych. Zarówno firma AXI IMMO, jak i 108 AGENCY są członkami IRELS niemal od początku powstania sieci w 2017 roku.

Wprowadzenie Global Reach Logistics do Polski to udana kooperacja w ramach międzynarodowej organizacji IRELS i lokalnej współpracy z czeską firmą 108 AGENCY. Odnośnie samej transakcji, klient poszukiwał dużej, dobrze skomunikowanej logistycznie powierzchni, najlepiej dostępnej od ręki lub w parkach magazynowych z krótkim terminem do oddania. W wyniku analizy i przedstawieniu kilku wariantów na rozwój na polskim rynku, firma Global Reach Logistics zdecydowała się przyjąć ofertę Prologis Park Poznań i wypełni w 100% jeden z dostępnych budynków.”– powiedział Piotr Roszkowski, Associate Director, Industrial & Logistics, AXI IMMO.

Global Reach Logistics to nasz wieloletni klient, który zdecydował się na rozwój działalności na kolejnym europejskim rynku. Bez zawahania zdecydowaliśmy się polecić AXI IMMO jako naszego doświadczonego partnera i eksperta na polskim rynku nieruchomości magazynowych, który dodatkowo jest członkiem organizacji IRELS.„– dodaje Jakub Holec, CEO, 108 AGENCY.

A-klasowe centrum logistyczne Prologis Park Poznań

Prologis Park Poznań spełnił kluczowe wymagania naszego klienta, zapewniając strategiczną lokalizację, która będzie wspierać jego rozwój na terenie Polski, oferując nowoczesną powierzchnię logistyczną praktycznie od ręki. Jestem przekonany, że Global Reach Logistics będzie z satysfakcją odkrywał kolejne atuty naszego poznańskiego parku i cieszymy się na przyszłą współpracę.” – podsumowuje Damian Zdunkiewicz, Leasing Manager Prologis.

Prologis Park Poznań to nowoczesne centrum logistyczne składające się z czterech budynków magazynowo-biurowych oferujących łącznie ponad 43 000 mkw. powierzchni klasy A. Park dystrybucyjny jest doskonale skomunikowany z autostradą A2, do której prowadzi leżąca w sąsiedztwie droga ekspresowa S11 – wschodnia obwodnica Poznania i trasa na południe Polski. Bezpośrednio przy parku przebiega droga krajowa DK92, prowadząca we wszystkich głównych kierunkach – na północ ku Szczecinowi, na zachód do Niemiec i na południe do Czech. Dobrze rozwinięta infrastruktura transportowa oraz szerokie place manewrowe sprawiają dogodne warunki do rozwoju dla firm z sektora logistycznego.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com