155-metrowy nowoczesny wieżowiec Skysawa powstanie przy Rondzie ONZ w Warszawie

Skysawa przy Rondzie ONZ w Warszawie


7 sierpnia 2018
Monika Rykowska
155-metrowy nowoczesny wieżowiec powstanie przy Rondzie ONZ w Warszawie

Warszawa zaczyna tonąć w wieżowcach, których w stolicy w najbliższych trzech latach będzie przybywać. W centrum Warszawy już możemy poszczycić się kilkoma tego typu inwestycjami tj. m.in. Złota 44, Q22 czy Rondo 1. W najbliższym czasie więcej wieżowców powstawać będzie jednak na Woli niż w Śródmieściu.

Kolejny nowoczesny biurowiec na Woli

W sercu warszawskiego Centralnego Obszaru Biznesu, wokół Ronda ONZ planowanych w najbliższych latach jest kilka projektów. Tutaj m.in. do 2021 ma powstać flagowa inwestycja PHN – 155 – metrowy wieżowiec – Skysawa (poprzednia nazwa PHN Tower) o powierzchni użytkowej 65 tys. mkw., z czego około 40 mkw. ma zajmować w nim powierzchnia biurowa. Wieżowiec zlokalizowany będzie przy ulicy Świętokrzyskiej 36 i powstanie w miejsce starego budynku z lat 60, który początkowo był blokiem mieszkalnym dla cudzoziemców, a od lat 80 pełnił funkcję biurową. Od dłuższego czasu stał pusty psując panoramę dzielnicy, ale zniknął już z powierzchni ziemi pod koniec ubiegłego roku.

Wieżowiec o schodkowym kształcie z bezpośrednim dostępem do metra

Skysawa będzie jedną z pierwszych inwestycji bezpośrednio połączoną z drugą linią metra na stacji Rondo ONZ. Wieżowiec ma mieć 36 kondygnacji nadziemnych oraz 3 piętra podziemne. Cały projekt ma być o schodkowym kształcie. Od strony Mariańskiej stanąć ma 36-piętrowa wieża o wysokości 155 m, a w stronę ronda ONZ budynek zmniejszać ma się do 15 i 8 pięter. Taki kształt narzucają przepisy, ponieważ budynek 155-metrowy rzucałby cień na mieszkania w bloku przy rogu Świętokrzyskiej i Al. Jana Pawła II.

Pierwsze podziemne piętro ma być przeznaczone na sklepy i stanowić łącznik z II linią metra – Rondem ONZ. W Skysawa ma znajdować się również pięciogwiazdkowy hotel. Projekt oraz koncepcję architektoniczną dla projektu przygotowała Polsko-Belgijska Pracownia Architektoniczna, która projektowała m.in. bryłę Warsaw Spire.

Skysawa jeszcze nie powstał, a już cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Jak donosi firma PHN, inwestycja cieszy się ogromnych zainteresowaniem najemców. PHN jest na etapie rozmów z dwiema dużymi firmami i jeśli uda się sfinalizować z nimi umowy najmu, projekt skomercjalizowany będzie w całości. Nie ma się co dziwić, bowiem obiekt ma doskonałą lokalizację w centrum z bezpośrednim przejściem do II linii metra, bardzo blisko również do dworca centralnego, centrum handlowego czy I linii metra.

Aktualizacja 05 sierpnia 2019

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com