Firma ArjoHuntleigh, należąca do grupy Grupy Getinge, jednego z największych dostawców sprzętu medycznego na świecie, zdecydowała się kontynuować współpracę z Segro, wynajmując powierzchnię w Tulipan Park Poznań. Przedłużenie długoterminowego kontraktu dotyczy ponad 17 000 mkw. dotychczas wynajmowanej powierzchni magazynowej z modułem biurowo-socjalnym.

ArjoHuntleigh jest światowym liderem w dziedzinie produkcji sprzętu medycznego, zatrudniającym 4500 pracowników w ponad 30 krajach. Firma oferuje szeroki wachlarz zintegrowanych rozwiązań podnoszących jakość i efektywność opieki nad osobami o ograniczonej sprawności ruchowej w szpitalach i innych placówkach opieki zdrowotnej.

Protfolio ArjoHuntleigh

Portfolio produktów firmy ArjoHuntleigh obejmuje sprzęt medyczny, systemy higieny, łóżka medyczne, materace terapeutyczne, a także urządzenia przeznaczone do dezynfekcji i diagnostyki. W Polsce firma rozpoczęła działalność w 2007 roku w Komornikach pod Poznaniem, w ramach Tulipan Park Poznań, gdzie zatrudnia obecnie ponad 535 pracowników. Z linii produkcyjnej ArjoHuntleigh na terenie inwestycji tygodniowo zjeżdża 150 podnośników, 650 łóżek medycznych oraz 700 materacy dla osób wymagających specjalistycznej opieki. Od 2009 roku polski oddział ArjoHuntleigh wdraża system zarządzania produkcją – Lean Manufacturing – oparty o filozofię redukcji strat przy jednoczesnym usprawnianiu procesów pracy i podnoszeniu jakości produktów.

Powierzchnia wynajmowana przez ArjoHuntleigh znajduje się na terenie Tulipan Park Poznań. Walory inwestycji podkreśla Waldemar Witczak, dyrektor regionalny Segro: – Inwestycję wyróżnia doskonała lokalizacja: na granicy gmin Komorniki i Plewiska, zaledwie 10 km od centrum Poznania, przy autostradzie A2 Moskwa – Berlin oraz drodze krajowej nr 5 do Wrocławia. Park, który docelowo zaoferuje łącznie 230 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej, posiada olbrzymi potencjał rozwojowy – mówi. – Obecnie istniejąca powierzchnia to 126 000 mkw. W ramach kolejnej fazy projektu, możliwe jest szybkie dostarczenie obiektu o powierzchni 8 700 mkw., a kolejne 96 000 mkw. elastycznej powierzchni biznesowej może powstać na ponad 23-hektarowym terenie charakteryzującym się doskonałą widocznością bezpośrednio z autostrady A2 – dodaje.

Źródło: www.propertynews.pl