Firmy Fiskars, czołowy dostawca dóbr konsumenckich dla domu, ogrodu oraz rekreacji na świeżym powietrzu oraz SEGRO – wiodący deweloper, właściciel i zarządca powierzchni magazynowych podpisały długoterminową umowę na wynajem ok. 1 450 m² powierzchni magazynowej, w ramach obiektu SEGRO Business Park Warsaw, Żerań.

Założona w 1649 roku firma Fiskars jest najstarszym, działającym nieprzerwanie do chwili obecnej przedsiębiorstwem w Finlandii i już od 365 lat zajmuje się wytwarzaniem narzędzi ze stali. To jedna z przodujących marek znana z funkcjonalnych, przyjaznych, a jednocześnie innowacyjnych rozwiązań wśród sprzętu ręcznego i artykułów codziennego użytku. Korzenie firmy znajdują się w wiosce Fiskars, malowniczym centrum sztuki i wzornictwa, gdzie nowoczesna estetyka łączy się ze starą tradycją rękodzielniczą. Produkcja narzędzi Fiskars po dziś dzień jest zgodna z surowymi, fińskimi normami jakości  i to właśnie ta koncepcja połączona z nowoczesnym designem sprawia, że Fiskars jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na świecie.

Magazyn i biuro dla Fiskars

Na mocy podpisanej umowy firma wynajęła ok. 950 mkw. powierzchni magazynowej oraz ok. 500 mkw.  modułu biurowego na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Żerań.

Międzynarodowy charakter firmy sprzyja podnoszeniu poziomu wiedzy fachowej i jej rozwojowi, a połączenie innowacyjności i wzornictwa przyczyniło się do powstania wyrobów cieszących się dużym powodzeniem na całym świecie, dlatego przy wyborze obiektu magazynowego w Polsce bardzo ważna była dla nas lokalizacja ułatwiająca szybki i dogodny transport naszych towarów w kraju. Wynajęta powierzchnia magazynowa w SEGRO Business Park Warsaw, Żerań posłuży do przechowywania produktów działu ogród i AGD, a dystrybucja obejmować będzie całą Polskę, dlatego strategiczna lokalizacja obiektu pozwoli na sprawne dostarczanie artykułów Fiskars w różne części kraju.” – komentuje zawarcie umowy Sylwester Dmowski Dyrektor Zarządzający Fiskars Polska.

„Bardzo cieszy nas fakt, że firma Fiskars dołączyła do grona najemców SEGRO i zdecydowała się na wynajem powierzchni magazynowej w SEGRO Business Park Warsaw, Żerań. Okręg warszawski to obecnie jedna z najpopularniejszych lokalizacji na polskim rynku magazynowym. Poza położeniem geograficznym, zaletą tego regionu jest szybko rozwijająca się infrastruktura drogowa oraz dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Usytuowanie parku przy tranzytowych trasach szybkiego ruchu S8 i S7 oraz bliskość dwóch mostów nad Wisłą, zapewniają doskonały dojazd zarówno z zachodu, jak północy i wschodu kraju, dlatego strategiczna lokalizacja SEGRO Business Park Warsaw, Żerań odgrywa znaczącą rolę dla najemców powierzchni magazynowej nastawionych na krajową dystrybucję towarów.” – dodaje Paweł Sapek, Dyrektor SEGRO ds. Rozwoju na Europę Centralną.

Źródło: SEGRO