Pall-Ex, który w kwietniu br. dołączył do grona najemców Panattoni Park Łódź East, zajmie powierzchnię 3 600 m² w czwartym obiekcie parku, którego docelowa powierzchnia wyniesie 27 000 m². W budynku powstanie tzw. hub, czyli centralny magazyn przeładunkowy Pall-Ex w Polsce, do którego Partnerzy Regionalni sieci – niezależne firmy transportowe z całej Polski, będą dostarczać palety z produktami. Tam ładunki będą sortowane ze względu na miejsce przeznaczenia, ładowane na pojazdy Partnerów Regionalnych i przewożone do ich magazynów, skąd wykonywana będzie końcowa dostawa bezpośrednio do odbiorcy. Na powierzchni dla najemcy przewidziano rozwiązania dostosowane do specyfiki usług  świadczonych przez Pall-Ex, jak np. cross-dockingu, czyli szybkiego przeładunku i wysyłki towarów bez konieczności ich składowania.

Nowoczesny kompleks dystrybucyjny

Panattoni Park Łódź East to nowoczesny kompleks dystrybucyjny składający się z czterech budynków o łącznej powierzchni 132 330 m². Docelowo, centrum będzie dysponowało blisko 160 000 m². Wśród klientów parku znajdują się takie firmy jak Hartmann, Flextronics, Lekkerland, Schenker, Rohlig Suus Logistics SA i Media Expert.

Panattoni Park Łódź East jest zlokalizowany w Centralnej Polsce, w województwie łódzkim. Położony przy ulicy Zakładowej w dzielnicy Widzew-Olechów, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie węzła Andrespol autostrady A1 (Gdańsk-Cieszyn). Panattoni Park Łódź East leży we wschodniej części miasta, zaledwie 10 km od jego centrum. Dobra lokalizacja umożliwia pracownikom parku korzystanie ze środków publicznego transportu, a klientom gwarantuje łatwy dostęp do wykwalifikowanych pracowników.

Źródło: Panattoni Europe