WestRock rozwija się pod Białymstokiem, doradcą AXI IMMO

Westrock wybiera centrum dystrybucyjne Panattoni Park Białystok II


16 listopada 2023
Monika Rykowska
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

WestRock, globalny dostawca specjalistycznych opakowań z zadrukiem zdecydował się na otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego i linii produkcyjnej w Polsce. Najemca zajmie ponad 7 200 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Białystok II w Choroszczy. AXI IMMO reprezentowało WestRock w transakcji.

WestRock to światowy lider w dziedzinie opakowań. Firma specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań opakowaniowych dla różnych branż, w tym spożywczej, farmaceutycznej, kosmetycznej i wielu innych. WestRock obsługuje swych klientów w Ameryce Północnej, Europie i Azji.

Konsolidacja powierzchni dla lepszego zarządzania

Mariusz Michałowski, Regional Purchasing Manager F&B EU, WestRock, mówi: „Od dawna poszukiwaliśmy rozwiązania, które pomogłoby scentralizować naszą działalność operacyjną i zoptymalizować koszty. Decyzja o konsolidacji w istotny sposób wpłynie na efektywniejsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni do składowania i produkcji”.

Najemca zajmie ok. 6655 mkw. powierzchni magazynowej i logistycznej, którą uzupełni blisko 600 mkw. części biurowo-socjalnej.

Paweł Bułajewski, Starszy Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, wyjaśnia: „Klient korzystał dotychczas z kilku mniejszych hal magazynowych, które były rozlokowane w pobliżu Białegostoku. Jednym z naszych zadań była zatem konsolidacja tych powierzchni tak, aby firma Westrock była w stanie lepiej kontrolować i zarządzać swoją działalnością, a także skrócił się czas i koszty związane z transportem między różnymi placówkami. Po przeanalizowaniu kilku ofert Klient zdecydował się na tę przygotowaną przez Panattoni”.

Kolejne hale magazynowe w Polsce Wschodniej?

Wiktor Kordowski, Senior Leasing Manager, Panattoni, podkreśla: „Planujemy wspierać podlaski biznes poprzez dalsze dostarczenie najnowocześniejszych powierzchni logistyczno-przemysłowych. Dwa parki wynajęte w 100% są najlepszym potwierdzeniem rosnącego zainteresowania w regionie oraz zaufania, jakie zdobyliśmy na lokalnym rynku. Cieszymy się, że WestRock zdecydował się na ofertę Panattoni i dołączył do grona naszych najemców w Panattoni Park Białystok II w Choroszczy”.

Panattoni Park Białystok II to nowoczesne centrum magazynowe, które składa się z dwóch hal o łącznej powierzchni ok. 36 500 mkw. Wśród wielu udogodnień na potrzebny najemców znalazły się m.in. nowoczesne doki rozładunkowe, bramy z poziomu „0”, szerokie place manewrowe oraz przestronne moduły biurowe. Park magazynowy położony jest przy węźle drogi ekspresowej S8, która stanowi polską część europejskiej trasy E67 łączącej Europę Środkową z Finlandią i ok. 65 km do przejścia granicznego w Bobrownikach. Zlokalizowana w Białymstoku inwestycja spełnia kryteria certyfikatu BREEAM na poziomie „Very Good”.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com