WestRock, globalny dostawca specjalistycznych opakowań z zadrukiem zdecydował się na otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego i linii produkcyjnej w Polsce. Najemca zajmie ponad 7 200 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Białystok II w Choroszczy. AXI IMMO reprezentowało WestRock w transakcji.

WestRock to światowy lider w dziedzinie opakowań. Firma specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań opakowaniowych dla różnych branż, w tym spożywczej, farmaceutycznej, kosmetycznej i wielu innych. WestRock obsługuje swych klientów w Ameryce Północnej, Europie i Azji.

Konsolidacja powierzchni dla lepszego zarządzania

Mariusz Michałowski, Regional Purchasing Manager F&B EU, WestRock, mówi: „Od dawna poszukiwaliśmy rozwiązania, które pomogłoby scentralizować naszą działalność operacyjną i zoptymalizować koszty. Decyzja o konsolidacji w istotny sposób wpłynie na efektywniejsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni do składowania i produkcji”.

Najemca zajmie ok. 6655 mkw. powierzchni magazynowej i logistycznej, którą uzupełni blisko 600 mkw. części biurowo-socjalnej.

Paweł Bułajewski, Starszy Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, wyjaśnia: „Klient korzystał dotychczas z kilku mniejszych hal magazynowych, które były rozlokowane w pobliżu Białegostoku. Jednym z naszych zadań była zatem konsolidacja tych powierzchni tak, aby firma Westrock była w stanie lepiej kontrolować i zarządzać swoją działalnością, a także skrócił się czas i koszty związane z transportem między różnymi placówkami. Po przeanalizowaniu kilku ofert Klient zdecydował się na tę przygotowaną przez Panattoni”.

Kolejne hale magazynowe w Polsce Wschodniej?

Wiktor Kordowski, Senior Leasing Manager, Panattoni, podkreśla: „Planujemy wspierać podlaski biznes poprzez dalsze dostarczenie najnowocześniejszych powierzchni logistyczno-przemysłowych. Dwa parki wynajęte w 100% są najlepszym potwierdzeniem rosnącego zainteresowania w regionie oraz zaufania, jakie zdobyliśmy na lokalnym rynku. Cieszymy się, że WestRock zdecydował się na ofertę Panattoni i dołączył do grona naszych najemców w Panattoni Park Białystok II w Choroszczy”.

Panattoni Park Białystok II to nowoczesne centrum magazynowe, które składa się z dwóch hal o łącznej powierzchni ok. 36 500 mkw. Wśród wielu udogodnień na potrzebny najemców znalazły się m.in. nowoczesne doki rozładunkowe, bramy z poziomu „0”, szerokie place manewrowe oraz przestronne moduły biurowe. Park magazynowy położony jest przy węźle drogi ekspresowej S8, która stanowi polską część europejskiej trasy E67 łączącej Europę Środkową z Finlandią i ok. 65 km do przejścia granicznego w Bobrownikach. Zlokalizowana w Białymstoku inwestycja spełnia kryteria certyfikatu BREEAM na poziomie „Very Good”.