W maju 2023 r. mija dokładnie rok od czasu otwarcia przez AXI IMMO nowej linii biznesowej Wycen i Doradztwa. Zespół liczy siedem osób, w tym czworo ekspertów z wieloletnim doświadczeniem i międzynarodowymi certyfikatami. W niespełna rok rzeczoznawcy firmy wycenili kilkadziesiąt nieruchomości z różnych sektorów o wartości prawie 1,5 mld EUR. 

Dołączenie Grzegorza Chmielaka do AXI IMMO w maju 2022 r. otworzyło nowy rozdział w historii AXI IMMO. Firma zyskała eksperta z międzynarodowym, ponad 25-letnim doświadczeniem z sektora Wycen i Doradztwa, a także znacząco wzmocniła linię biznesową poświęconą, Rynkom Kapitałowym. Jednym z pierwszych transferów do działu Wycen było zatrudnienie Joanny Walczyńskiej na stanowisko Dyrektora. W tym czasie liczebność rzeczoznawców w AXI IMMO rosła, zatrzymując się na czterech doświadczonych i wykwalifikowanych ekspertach, którzy członkami stowarzyszeń branżowych i posiadają międzynarodowe certyfikaty HypZert, RICS i CCIM.  

„Nieustanie poszukujemy nowych osób, które chcą rozwijać zakres swoich kompetencji. Operacyjnie już dziś zbudowaliśmy zespół ekspertów, który umożliwia nam przygotowanie na czas i zgodnie z przyjętymi standardami wyceny różnych klas aktywów. Cały czas dbamy o wysoki poziom merytoryczny i jakość oferowanych usług. W niespełna rok przygotowaliśmy operaty szacunkowe dla rodzimych i międzynarodowych firm na prawie 1,5 mld EUR” wyjaśnia Joanna Walczyńska, Dyrektor w Dziale Wycen i Doradztwa, AXI IMMO. 

Dział Wycen i Doradztwa oferuje kompleksowe usługi związane z przygotowywaniem raportów i analiz obejmujących różne klasy aktywów na rynku nieruchomości. Wśród proponowanych usług znajdują się m.in. przygotowanie raportów i operatów szacunkowych z wyceny nieruchomości, analiza opłacalności inwestycji, przegląd i analiza portfeli nieruchomości i raportowanie finansowe, wyceny środków trwałych. Wśród Klientów Działu znajdują się zarówno lokalne firmy i duże międzynarodowe korporacje, banki, fundusze o zasięgu międzynarodowym oraz lokalne, jak i prywatni inwestorzy. 

„Dziękuję Wszystkim klientom, którzy nam zaufali i zechcieli podjąć współpracę w obszarze wyceny nieruchomości oraz doradztwa transakcyjnego. Cieszymy się z faktu, że liczba naszych klientów stale rośnie, dzięki nim budujemy markę silnej lokalnej agencji doradczej, współpracującej na zasadzie aliansu z podobnymi agencjami i firmami doradczymi na rynku europejskim, co pozwala nam łączyć lokalną znajomość rynku i międzynarodowe relacje” przekonuje Grzegorz Chmielak, Head of  Capital Markets and Valuation, AXI IMMO. 

O AXI IMMO

AXI IMMO oferuje usługi doradcze w zakresie nieruchomości komercyjnych, w tym: wynajem i zarządzanie powierzchniami magazynowymi i biurowymi, wyceny nieruchomości, a także zakup i sprzedaż gruntów inwestycyjnych. W ramach oferty firma świadczy usługi zarządzania łańcuchami B2B i B2C. Największym atutem AXI IMMO jest połączenie międzynarodowych standardów obsługi z rzetelną znajomością rynku lokalnego. Firma otrzymała tytuł najlepszej Lokalnej Agencji Roku w latach 2012 – 2019 i 2021 w prestiżowym konkursie CiJ Awards organizowanym przez magazyn CEE CiJ Journal oraz nagrodę dla Najlepszego Zespołu w sektorze magazynowym w latach 2016 – 2017.