Rohlig Suus Logistics, lider w branży TSL, przedłuża umowę najmu 24 000 m kw. powierzchni magazynowej w centrum dystrybucyjnym Prologis Park Piotrków. Transakcja została sfinalizowana przy wsparciu Huberta Wojtery, dyrektora w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych w AXI IMMO.

Rohlig Suus Logistics w strategicznie położonym parku Prologis Park Piotrków

W Europie transport drogowy stanowi fundament łańcucha dostaw. W zapewnieniu efektywnej logistyki ważną rolę pełnią centra magazynowe. Ten element przewagi rynkowej z sukcesem umacnia polski największy operator logistyczny, Rohlig Suus Logistics, który opiera swoją sieć logistyczną na strategicznie położonych obiektach dystrybucyjnych. Firma zdecydowała się przedłużyć umowę najmu 24 000 mkw. w Prologis Park Piotrków.

„Hasło przewodnie Rohlig Suus Logistics brzmi „One step Ahead”. Doskonale rozumiemy znaczenie tych słów i są nam one szczególnie bliskie, gdyż Prologis kieruje się hasłem „Ahead of what’s next”. I to właśnie koncentracja na przyszłości i bycie o krok przed tym, co przyniesie przyszłość wiąże nas z tym Klientem już od wielu lat. A co najważniejsze owocuje kolejnymi kontraktami” – podkreśla Piotr Lenczewski, Leasing & Customer Experience Manager w Prologis.

Prologis Park Piotrków można bez wątpienia nazwać centralnym hubem logistycznym na drogowej mapie Polski. Oplatają go kluczowe szlaki transportowe – autostrady północ-południe A1 i zachód-wschód A2 oraz droga ekspresowa S8. Co więcej, znaczenie tego miejsca będzie rosło. Planowana jest budowa nowego odcinka trasy S12 Łódź Południe – Kozenin, którego przedłużeniem będzie, realizowana już droga, ekspresowa S74.

AXI IMMO doradcą Rohlig Suus Logistics

„Naszą niezmienną dewizą jest świadczenie kompleksowych usług logistycznych na najwyższym poziomie. Na tym przez dekady budowaliśmy nasze know-how, ale nie byłoby to możliwe bez współpracy ze sprawdzonymi partnerami. Zdecydowaliśmy się pozostać pod dachami Prologis głównie ze względu na wysoką jakość zarządzania obiektem oraz z uwagi na lokalizację magazynu w centrum Polski.” – podkreślił Sylwester Wzorek – Senior Facility Manager, Rohlig Suus Logistics.

„Przedłużenie umowy w dotychczasowym parku magazynowym to zazwyczaj sytuacja win-win dla każdej ze stron uczestniczących w transakcji. Najemca pozostaje w dobrze znanej sobie lokalizacji przy zachowaniu obecnej kadry pracowników. Z kolei wynajmujący ma pewność, że Klient jest zadowolony z dostarczanych usług, bardzo wysoko ocenia jego ofertę i profesjonalizm,” – mówi Hubert Wojtera, Industrial & Logistic Director w AXI IMMO.

O AXI IMMO

AXI IMMO oferuje usługi doradcze w zakresie nieruchomości komercyjnych, w tym: wynajem i sprzedaż oraz zarządzanie powierzchniami magazynowymi i biurowymi, a także zakup i sprzedaż gruntów inwestycyjnych. W ramach oferty firma świadczy usługi wycen. Największym atutem AXI IMMO jest połączenie międzynarodowych standardów obsługi z rzetelną znajomością rynku lokalnego. Firma AXI IMMO wielokrotnie była tytułowana najlepszą Lokalną Agencją Roku w prestiżowym konkursie CiJ Awards, który organizowany jest przez magazyn CEE CiJ Journal. Firma otrzymała także nagrodę dla Najlepszego Zespołu w sektorze magazynowym w latach 2016 -2017.