Spiżarnia, dystrybutor polskiej żywności do krajów Europy Zachodniej, wybierał 7R Park Lublin na lokalizację swojego nowego magazynu oraz biur. Firma zajmie jeden z pięciu budynków planowanego parku logistycznego. Obiekt dla Spiżarni, o powierzchni prawie 22 000 mkw., powstał w formule BTS i mieści trzy nowoczesne chłodnie. Budynek zostanie oddany do użytku w grudniu 2021 roku. W procesie najmu Spiżarnię wspierała firma doradcza AXI IMMO.

Spiżarnia w nowym magazynie z biurem w Lublinie

Magazyn w kompleksie 7R Park Lublin, dedykowany działalności Spiżarni, składa się z przestrzeni magazynowej liczącej blisko 19 600 mkw. oraz części biurowej zajmującej około 2 000 mkw. Inwestycja 7R zapewnia najemcy warunki specyficzne dla branży spożywczej, między innymi tryskacze w regałach na oleje, specjalny system chłodniczy, czy dodatkowe pompowane docki. Termin oddania obiektu zaplanowany jest na koniec 2021 roku.

Budynek BTS dopasowany do restrykcyjnych wymogów

Branża spożywcza jest wymagającą gałęzią przemysłu, która potrzebuje rygorystycznych warunków magazynowania opartych na bezpieczeństwie i niezawodności instalacji chłodniczej oraz wentylacyjnej, odpowiedniej konstrukcji budynku i wyposażenia, a także zachowania standardów sanitarno-higienicznych. Nasze główne centrum logistyczne mieści się w Lublinie. Posiadamy również pięć magazynów typu cross-dock w Anglii w Londynie, Manchesterze, Lincoln, w Irlandii Północnej w Portadown oraz w Holandii w Zevenbergen. 7R to firma z doświadczeniem i know-how w zakresie budownictwa BTS, która zapewni nam dostosowaną do naszych potrzeb kompleksową przestrzeń magazynowo-biurową, – mówi Dariusz Jeleniewski, współwłaściciel Spiżarnia Sp. z o.o. Sp. jawna

Dystrybucję żywności determinują głównie czynniki związane z efektywnym, trwałym i nieprzerwanym łańcuchem chłodniczym. Tutaj liczy się optymalizacja magazynu pod kątem warunków przechowywania towarów oraz prowadzenia operacji logistycznych.

Lublin zyskuje na atrakcyjności

Lublin to perspektywiczny rynek magazynowy, którego znaczenie w najbliższych latach będzie zdecydowanie wzrastać. Realizowany w tej części Polski odcinek paneuropejskiej trasy Via Carpathia jest nieustannie rozbudowywany, przez co odpowiednio wczesne zarezerwowanie powierzchni pozwala klientom uzyskać przewagę konkurencyjną i zbudować optymalne zaplecze dystrybucyjne. Dodatkowo Lublin wpisuje się w strategię klienta, który prowadzi szeroko zakrojone operacje logistyczne na większości europejskich rynków umożliwiające mu szybki transport towarów, – mówi Wojciech Waryś, Associate Partner, AXI IMMO.

Inwestując w Lublinie wiedzieliśmy, że to rynek perspektywiczny. Umowa na budowę obiektu BTS ze Spiżarnią została podpisana jeszcze przed rozpoczęciem realizacji parku logistycznego, co świadczy o zaufaniu, jakim darzy nas najemca. Jest to też dla nas potwierdzenie dobrego wyboru lokalizacji pod ten projekt. Planując magazyn dla Spiżarni stawialiśmy na optymalne zagospodarowanie obiektu. Na potrzeby klienta przygotowaliśmy trzy chłodnie, o różnych zakresach temperatur, – komentuje Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

Nowoczesne centrum logistyczne 7R Park Lublin

Kompleks logistyczny 7R Park Lublin składać się będzie z pięciu budynków o łącznej powierzchni około 110 000 mkw. zlokalizowanych w przemysłowej części miasta. Położenie blisko obwodnicy Lublina zapewnia dostęp do dróg ekspresowych S12 i S19, a tym samym znakomite połączenie drogowe tak ważne dla sektorów FMCG i TSL. To tutaj krzyżują się najważniejsze szlaki komunikacyjne oraz rozbudowywana jest infrastruktura kolejowa, co jest fundamentem transportu i pozwala planować operacje spedycyjno-transportowe na terenie całego kraju, a także w kierunku Europy Wschodniej. Inwestycja objęta jest certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good.