Polish Logistics LLP, nowa platforma inwestycyjna powołana przez REINO Capital, IO Asset Management oraz Grupę Grosvenor, sfinalizowała pierwszą transakcję, nabywając park logistyczny Logistic City w Piotrkowie Trybunalskim.

W skład Logistic City wchodzą hale magazynowe o powierzchni 135 tys. mkw. i potencjałem do wybudowania dalszych obiektów magazynowych o powierzchni 300 tys. mkw. Aktualna powierzchnia obejmuje cztery obiekty wynajęte siedmiu najemcom. Głównym najemcą, który wynajmuje połowę całej powierzchni, jest duńska sieć detaliczna Jysk.

Podczas transakcji firmy Savills i Linklaters doradzały na rzecz Polish Logistics LLP, a AXI IMMO na rzecz sprzedającego.

Zazwyczaj na polskim rynku inwestycyjnym obserwujemy duże transakcje portfelowe, jednak w przypadku transakcji Logistic City w Piotrkowie Trybunalskim kluczowym elementem był potencjał, jaki to centrum magazynowe posiada. Docelowo park magazynowy ma oferować ponad 400 tysięcy metrów kwadratowych, które pozwolą nabywcy na spokojny rozwój na lokalnym rynku. Po raz kolejny udowodniliśmy, że polski rynek magazynowy posiada ogromny potencjał inwestycyjny“. – komentuje Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzająca, AXI IMMO.

Atrakcyjny rynek magazynowy

Polish Logistics LLP zamierza rozbudować swój portfel poprzez przejmowanie zarówno istniejących inwestycji, jak i gruntów pod nowe projekty typu build-to-suit. Jest to trzeci program inwestycyjny IO Asset Management i Grupy Grosvenor. Pierwsze dwa dotyczyły aktywów przemysłowych multi-let w Wielkiej Brytanii.

Rynek logistyczny w Polsce jest szczególnie atrakcyjny pod względem lokalizacji i potencjału wzrostu. Jest to naturalny kierunek rozwoju dla IO i naszych inwestorów. Wspólne przedsięwzięcie z REINO Capital to świetne połączenie doświadczenia i lokalnych kompetencji, które są niezbędne przy nowych przejęciach i w procesie tworzenia wartości dla naszych inwestorów”. – komentuje Angus Scott-Brown, partner zarządzający w IO Asset Management.

Chcemy, aby Logistic City i jego ekspansja stanowiły podstawę naszego programu inwestycyjnego na rynku logistycznym. Jesteśmy gotowi na znaczącą rozbudowę naszego portfela inwestycyjnego w nadchodzących miesiącach. Mamy już zidentyfikowane kilka atrakcyjnych celów inwestycyjnych”. – dodaje Dorota Latkowska, CIO w REINO Partners.

Duże zainteresowanie polskim rynkiem magazynowym w sektorze inwestycyjnym wynika głównie z naszej pozycji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, dużej aktywności najemców, szybkim rozwoju sektora e-commerce, a także stałymi inwestycjami w rozwój infrastruktury drogowej. Gratulujemy zarówno sprzedającemu, jak i nabywcy transakcji w najbardziej gorącym magazynowo regionie Polski“. – dodaje Hubert Wojtera, Dyrektor w dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO. 

Nowa platforma inwestycyjna Polish Logistics LLP

Grupa REINO Capital to giełdowy holding złożony ze spółek działających na rynku nieruchomości komercyjnych.

IO Asset Management to firma utworzona w 1986 roku jako Industrial Ownership firma IO Asset Management specjalizuje się w zarządzaniu aktywami przemysłowymi. IO to prywatna firma zarządzająca inwestycjami w imieniu inwestorów zewnętrznych, takich jak Grupa Grosvenor czy Tesco Pension Fund.

Grupa Grosvenor to prywatna firma działająca na globalnym rynku nieruchomości. Zarządzająca aktywami o wartości 11,9 mld GBP.