Grupa DOT2DOT, lider branży opakowań z tektury litej, wprowadzi się do kompleksu 7R Park Gdańsk II w Kowalach, gdzie ulokuje linię produkcyjną, magazyn oraz biuro. W nowej lokalizacji działać będzie główna siedziba grupy. W transakcji najmu doradzała firma AXI IMMO.

Grupa DOT2DOT dysponuje jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce. W swoich trzech zakładach w Gdańsku, Poznaniu i Warszawie, zatrudnia 500 pracowników i posiada możliwości produkcyjne na poziomie miliona opakowań rocznie. W listopadzie firma przeniesie swoją gdańską siedzibę do 7R Park Gdańsk II, gdzie zajmie ponad 7 500 mkw. powierzchni podzielonej na obszar magazynowy (około 2 tys. mkw.) i produkcyjny (ok. 5 tys. mkw.), oraz dwupiętrowe biuro mierzące prawie 1.350 mkw.

Nowa siedziba DOT2DOT dopasowana do potrzeb firmy

„W nowej lokalizacji w 7R Park Gdańsk II w Kowalach będziemy prowadzić szereg operacji składających się na produkcję wysokiej klasy opakowań dla naszych klientów z Polski i Europy. Wykrawanie i tłoczenie, składanie i klejenie, laminowanie folią, druk offsetowy, hot i cold stamping, druk flexo to tylko część czynności, jakie będziemy równolegle prowadzić w zajmowanym budynku. Współpraca z deweloperem 7R na wczesnym etapie planowania nowej siedziby pozwoliła odpowiednio przygotować przestrzeń do wielu naszych potrzeb, od produkcyjnych po biurowe, co znacząco wpłynie na komfort naszej pracy”, mówi Krzysztof Rosłaniec, Prezes Dot2Dot.

7R Park Gdańsk II to obiekt budowany zgodnie ze standardami systemu BREEAM, co zapewni wykorzystanie ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań.

„Przygotowujemy dla DOT2DOT powierzchnię specjalnie dostosowaną pod konkretne wymagania produkcji opakowań z tektury oraz maszyny drukujące. Zapewniliśmy infrastrukturę dla wag kontenerowych, czy sprężone powietrze i nawilżacze, które zapewnią prawidłowe warunki operacyjne. 5 000 mkw. powierzchni zostanie doświetlona światłem dziennym, w tym w części produkcyjnej budynki na poziomie 12,5%. 7R Park Gdańsk II to wysokiej klasy kompleks przemysłowo-logistyczny, gdzie stworzymy także wygodną przestrzeń biurową. Wierzymy, że ten nowy adres sprawdzi się doskonale jako główne centrum dowodzenia firmy”, dodaje MAciej Krawiecki, Head of Leasing 7R.

W wyborze nowej gdańskiej siedziby grupie DOT2DOT doradzała agencja AXI IMMO.

„Zwiększenie możliwości produkcji, lepszy standard powierzchni operacyjnej oraz udoskonalenie środowiska pracy to główne czynniki, które skłoniły Klienta do wyboru oferty 7R Gdańsk II. Wybór nowej lokalizacji firmy DOT2DOT w Trójmieście była podyktowana także terminem dostarczenia powierzchni oraz elastycznością i otwartością do negocjacji ze strony dewelopera. Położony w Kowalach park magazynowy to także komfortowa lokalizacja dla pracowników firmy. Klient powinien zająć nową powierzchnię już pod koniec bieżącego roku.” – mówi Danuta Dzierżak, Associate Director w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO.

Kompleks magazynowy 7R w Kowalach

7R Park Gdańsk II to kompleks trzech nowoczesnych obiektów, który powstaje w miejscowości Kowale, przy ul. Magnackiej, tuż przy węźle Szadółki i Trójmiejskiej Obwodnicy, zaledwie kilka kilometrów od Autostrady A1 oraz południowej obwodnicy S7. Atutem kompleksu jest bliska odległość do centrum Gdańska oraz Gdyni, a także międzynarodowego portu lotniczego Gdańsk Airport. Usytuowanie w granicach aglomeracji gwarantuje dostęp do odpowiedniej infrastruktury oraz komunikacji miejskiej, co sprawia, że jest to atrakcyjna lokalizacja również dla pracowników.

O 7R SA

7R SA to ogólnopolski deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych specjalizujący się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych na wynajem. Realizuje zarówno centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców, jak również obiekty typu BTS. W portfolio 7R znajdują się wielkopowierzchniowe parki logistyczne oraz miejskie magazyny typu Small Business Unit tworzące sieć 7R City Flex Last Mile Logistics. Obecnie w przygotowaniu jest 600 000 mkw. w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski.

O DOT2DOT

Dot2Dot to firma produkująca kompleksowe, uszlachetnione i ekologiczne rozwiązania opakowaniowe dla firm z całej Europy oraz Polski. Firma posiada 3 zakłady produkcyjne w Gdańsku, Batorowie pod Poznaniem i Koniku Nowym obok Warszawy. Dot2Dot współpracuje zarówno z międzynarodowymi klientami jak również z dużymi i średniej wielkości firmami z Polski i Europy. Firma ma kilkadziesiąt lat doświadczenia w produkcji opakowań.

O AXI IMMO

AXI IMMO to firma doradcza działająca prężnie na rynku nieruchomości komercyjnych od 2009 roku. Firma świadczy usługi zarządzania łańcuchami B2B i B2C. Doradza przy wynajmie i sprzedaży magazynów, hal i biur jak również zakupu i sprzedaży terenów inwestycyjnych. Największym atutem AXI IMMO jest połączenie międzynarodowych standardów obsługi z rzetelną znajomością rynku lokalnego. Firma wielokrotnie nagradzana i wyróżniana na rynku. M.in. w prestiżowym konkursie CiJ Awards organizowanym przez magazyn CEE CiJ Journal otrzymała tytuł Najlepszej Lokalnej Agencji Roku. Tytuł ten otrzymała 7 lat z rzędu od 2012 do 2019. Firma otrzymała także nagrodę dla Najlepszego Zespołu w sektorze magazynowym w latach 2016 – 2017 w tym samym konkursie.