Bidfood Farutex, ogólnopolski lider w dystrybucji produktów żywnościowych dla gastronomii zdecydował się na wynajem ponad 2150 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym Fortress Logistic Park Bydgoszcz. Za kompleksową obsługę najemcy odpowiadała firma AXI IMMO.

Bidfood Farutex należący do międzynarodowej grupy Bidcorp to lider w dystrybucji żywności dla segmentu HoReCa w Polsce z blisko 30 letnim doświadczeniem. Firma należy do największych krajowych producentów i zagranicznych importerów artykułów spożywczych, którego oferta obejmuje ponad 7,5 tys. produktów.

Kolejne centrum dystrybucyjne Bidfood Farutex w Polsce

Jako lider rynku HoReCa jesteśmy świadomi, że przechowywanie produktów spożywczych wymaga spełnienia ściśle określonych warunków pod względem higieny, bezpieczeństwa i jakości. Współpracujemy z doświadczonymi partnerami, którzy mogą zagwarantować nam przygotowanie mroźni i chłodni w oparciu o wysokie standardy techniczne. Ostatnim, ale nie mniej istotnym czynnikiem jest zaplanowanie logistyki tak, aby flota mogła bez przeszkód pokonać trasę do każdego klienta. Wszystkie te czynniki z powodzeniem udało się nam zabezpieczyć w Fortress Logistic Park Bydgoszcz, dlatego to właśnie ta inwestycja będzie kolejnym centrum dystrybucyjnym Bidfood Farutex w Polsce,” wyjaśnia Sławomir Żegleń, Bidfood Farutex.

Centrum w nowoczesnym parku logistycznym w Bydgoszczy

Fortress REIT Limited jest największym właścicielem i deweloperem nieruchomości logistycznych klasy premium w RPA. Firma zbudowała dynamiczny portfel dzięki innowacyjnemu podejściu do rozwoju nieruchomości i aktywnego zarządzania aktywami.

Fortress Logistic Park Bydgoszcz oferuje 48 300 mkw. powierzchni magazynowej z możliwością rozbudowy do 91 000 mkw. Park logistyczny jest dobrze zlokalizowany w regionalnej strefie przemysłowej w sąsiedztwie aglomeracji miejskiej – ok. 4 km od wjazdu na drogę ekspresową S5 i ok. 7 km od wjazdu na S10 i lotnisko. Pobliskie główne drogi umożliwiają szybki transport towarów, a bliskość granicy z Niemcami powoduje duże zainteresowanie wynajmem powierzchni przez firmy polskie i zagraniczne.

Z przyjemnością witamy firmę Bidfood Farutex w Fortress Logistic Park Bydgoszcz. Koncepcje wykorzystane przy budowie tego parku logistycznego klasy premium pozwalają na elastyczność w zaspokajaniu szerokiego zakresu potrzeb najemców, zarówno technicznych, jak i operacyjnych. Nasza umiejętność współpracy z klientami poprzez zrozumienie ich potrzeb pozwoliła nam dostosować najnowocześniejszą ofertę logistyczną, która spełnia ambicje biznesowe i usługowe firmy BidFood,” komentuje Bartosz Klimek, dyrektor ds. aktywów i leasingu w Fortress REIT Limited.

Bidfood Farutex wprowadzi się na 2052 mkw. powierzchni magazynowej oraz zajmie 107 mkw. biura.

Wysokie wymagania dla produktów spożywczych spełnione

Jednym z kluczowych założeń w transakcji było dostosowanie powierzchni magazynowej do standardów HACCP gwarantujących bezpieczeństwo przechowywania produktów spożywczych. Z puli zaprezentowanych klientowi ofert szybko okazało się, że Fortress Logistic Park Bydgoszcz wpisuje się w strategię lokalizacji centrów dystrybucyjnych Klienta,” komentuje Jakub Jastrzębski, konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Klient od pierwszego spotkania podkreślał, że interesuje go powierzchnia magazynowa zlokalizowana we wschodniej części Bydgoszczy, która pomoże zbudować mu efektywną sieć dystrybucyjną w centralnej części Polski,” dodaje Katarzyna Głodowska, konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

O AXI IMMO

AXI IMMO oferuje usługi doradcze w zakresie nieruchomości komercyjnych, w tym: wynajem i zarządzanie powierzchniami magazynowymi i biurowymi, wyceny nieruchomości, a także zakup i sprzedaż gruntów inwestycyjnych. W ramach oferty firma świadczy usługi zarządzania łańcuchami B2B i B2C. Największym atutem AXI IMMO jest połączenie międzynarodowych standardów obsługi z rzetelną znajomością rynku lokalnego. Firma otrzymała tytuł najlepszej Lokalnej Agencji Roku w latach 2012 – 2019 i 2021 w prestiżowym konkursie CiJ Awards organizowanym przez magazyn CEE CiJ Journal oraz nagrodę dla Najlepszego Zespołu w sektorze magazynowym w latach 2016 – 2017.