AXI IMMO – ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych, zwiększa aktywność w sektorze biurowym. Pośrednik doradzał w wyborze nowej siedziby firmie Oriflame, która w tym tygodniu oficjalnie otworzyła biuro w kompleksie Mokotów Nova w Warszawie. Wiodący na polskim rynku producent kosmetyków, Firma Oriflame wynajęła 4500 mkw. powierzchni biurowej. Ponadto, w ostatnich miesiącach AXI IMMO reprezentowało w negocjacjach jeszcze 5 firm: Kancelarię Prawną Röhrenschef, dostawcę żywności i składników odżywczych VION Food, firmy doradcze SSI SA i PAAN Capital oraz SourceByNet dostawcę komponentów meblarskich.

Firma Oriflame wynajęła powierzchnię na 2 piętrach i przestrzeń na parterze budynku Mokotów Nova. Została ona podzielona na część biurową, którą zajmują jednostki operacyjne polskiego oddziału firmy i na region EMEA oraz część serwisowo-ekspozycyjna na parterze. Na parterze znajdują się: showroom, punkt odbioru zamówień, centrum serwisowe dla konsultantów oraz centrum konferencyjno-szkoleniowe. Biuro zostało zaprojektowane zgodnie z szwedzką filozofią firmy, która duży nacisk kładzie na ekologię i prostotę rozwiązań. Przy projekcje współpracowało biuro architektoniczne Massive Design z Warszawy oraz TEA ze Sztokholmu. Biuro w Warszawie ma stanowić wzorzec na podstawie, którego powstanie książka standardów do projektowania kolejnych biur Oriflame w innych lokalizacjach.

AXI IMMO wynajmuje w Warszawie

AXI IMMO zgodnie z przyjętą w zeszłym roku strategią firmy rozwija również dział office, czego potwierdzeniem jest współpraca z kolejnymi firmami. W ostatnim czasie wszystkie umowy dotyczyły wynajmu powierzchni biurowej w Warszawie. Nowe siedziby znalazły: VION Food dystrybutor żywności i komponentów odżywczych – firma wynajęła 350 mkw. w biurowcu w przy ulicy Lewartowskiego 6, Kancelaria Röhrenschef przedłużyła umowę i zajęła dodatkową powierzchnię w biurowcu Nautilus (350 mkw.). Doradca transakcyjny PAAN Capital wprowadził się do Warsaw Financial Center (130 mkw.) oraz SSI SA zajął 250 mkw. w Ochota Residence przy ul. Niemcewicza 26, a SourceByNet wprowadził się do Platan Park na Ursynowie.

„Najemcy najczęściej poszukują w Warszawie powierzchni biurowej, która znajduje się w lokalizacji centralnej lub w dzielnicach przyległych. Jednak, bez względu na dzielnicę, kluczowym czynnikiem dla większości klientów jest dostępność środków komunikacji publicznej. Ponadto, ważnym elementem staje się kwestia ekologicznych rozwiązań, jakie oferuje dana inwestycja, a tym samym możliwości ograniczenia kosztów eksploatacji” – powiedziała Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzająca AXI IMMO.

Sukcesywnie poszerzamy grono naszych klientów. Dzięki doświadczonym doradcom od nieruchomości komercyjnych skutecznie konkurujemy z międzynarodowymi agencjami, czego potwierdzeniem są kolejne transakcje najmu, również w dość nowym dla nas sektorze działalności, jakim są powierzchnie biurowe” – skomentowała Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzająca AXI IMMO.