Udana druga połowa roku dla AXI IMMO

AXI IMMO brał udział w kolejnych transakcjach najmu powierzchni magazynowych. Broker pośredniczył w zawarciu dwóch umów, których łączny wolumen wyniósł 8 100 m2. Firma MPM Product – polski producent małego AGD, przedłużyła umowę najmu na 3 500 m2 w Parku Panattoni Błonie II, a ID Logistic – jeden z największych operatorów logistycznych, w Polsce wynajął 4 600 m2 w tym samym Parku.

Park Panattoni Błonie cieszy się dużym powodzeniem wśród najemców. Bardzo dobre położenie parku blisko Warszawy (28 km) przy trasie ekspresowej E-30 oraz w pobliżu węzła łączącego autostradę A2 z Berlina do Moskwy z drogą krajową nr 579 i wysoka funkcjonalność kompleksu sprawia, że zainteresowanie jego najmem jest dość duże.

Umowy najmu w ostatnim okresie potwierdzają trend, że Mazowsze pozostaje rynkiem największego popytu. Centralne położenie pozwala najemcom na optymalne zarządzanie dystrybucją zarówno lokalną (na największy rynek zbytu w Polsce), jak i krajową za pomocą jednego centrum dystrybucyjnego.

„Mazowsze to rynek cieszący się nieustającym zainteresowaniem najemców. Region ten wciąż się rozwija, powstają tu liczne, nowoczesne obiekty magazynowe. Spełnia on oczekiwania zarówno operatorów logistycznych, jak i producentów z sektorów FMCG czy elektroniki użytkowej. Dlatego mając na względzie specyfikę działalności naszych klientów, która wymaga elastycznego zarządzania dystrybucją, łatwego dostępu do klientów, a w perspektywie dalszy rozwój firmy, doradziliśmy wybór lokalizacji w regionie warszawskim” – powiedziała, Renata Osiecka, Partner Zarządzający AXI IMMO.

 

AXI IMMO umacnia pozycję na rynku

AXI IMMO sukcesywnie powiększa wolumen wynajmu powierzchni magazynowo-biurowej. W tym roku broker pośredniczył w zawarciu umów najmu na prawie 90 tys. m2. Bardzo dobre wyniki firmy są potwierdzeniem stale umacniającej się pozycji AXI IMMO na rynku usług brokerskich i dobrze przyjętej strategii rozwoju biznesu. Wśród klientów AXI IMMO dominowali przedstawiciele branży logistycznej, poszukujący dobrze zlokalizowanych parków o najnowocześniejszych rozwiązaniach składowania.