Hurtownia „ESKULAP” przenosi się do 7R City Flex Kraków Airport I

Firma „ESKULAP” właściciel hurtowni weterynaryjnej oraz sieci sklepów zdecydował się na relokację do parku dystrybucyjnego 7R City Flex Kraków Airport I. W nowej lokalizacji najemca zajmie blisko 5 300 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. Za kompleksowe usługi doradcze firmie „ESKULAP” odpowiadała firma AXI IMMO.

“ESKULAP” to rodzinna firma zajmująca się dystrybucją leków weterynaryjnych na terenie południowej Polski. Od początku swojej działalności w 1990 r. hurtownia rozwijała się w podkrakowskim Zabierzowie. Obecnie z jej usług korzysta ponad 1 000 praktyk weterynaryjnych oraz ponad 1500 sklepów zoologicznych głównie na terenie województwa Małopolskiego, Śląskiego, Podkarpackiego i Świętokrzyskiego.

Naszym nadrzędnym celem podczas poszukiwania powierzchni była chęć konsolidacji dotychczasowych kilku lokalizacji na jedną o wysokim standardzie. Wierzymy, że zmiana ta usprawni logistykę, jak i poprawi komfort pracy na samym magazynie. Z pewnością dodatkowym atutem, który wpłynie na morale pracowników, będzie nowe reprezentacyjne biuro zaprojektowane z duchem czasu. W takich warunkach jesteśmy spokojni o dalszy harmonijny rozwój firmy,” komentuje Stefan Dela, Prezes Zarządu Eskulap.

Hurtownia „ESKULAP” zajmie 4 840 mkw. powierzchni magazynowej i dystrybucyjnej, którą uzupełni 440 mkw. nowego reprezentacyjnego biura.

Marta Nowik, Dyrektor w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, mówi: „Klient rozważał kilka lokalizacji na mapie Krakowa, przy czym głównymi założeniami przy tej transakcji było znalezienie wysokiej klasy obiektu magazynowego, przygotowanego w standardzie jak dla firm farmaceutycznych. Właścicieli interesowała również powierzchnia zlokalizowana blisko siedziby głównej, tak aby zachować doświadczoną kadrę pracowników. Dodatkowym atutem przy wyborze 7R City Flex Kraków Airport I okazało się położenie w pobliżu autostrady A4 oraz blisko lotniska.”

W kontekście dynamicznego rozwoju logistycznego Krakowa, obserwujemy, że lokalizacja przy lotnisku w Balicach staje się atrakcyjną propozycją dla firm poszukujących nowoczesnej przestrzeni o unikalnych atutach. Szybki dostęp do transportu powietrznego i autostrady sprawia, że przedsiębiorcy z branży e-commerce, automotive i dystrybucji widzą w tym obszarze doskonałe warunki dla rozwoju swojej działalności. Nowy magazyn 7R jest uzupełnieniem oferty krakowskiego rynku powierzchni przemysłowo-logistycznej. Naszym celem jest elastyczne dostosowywanie się do różnych potrzeb klientów. Zróżnicowana oferta, dostosowana do indywidualnych wymagań stanowi atut dla naszych klientów,” dodaje Joanna Ociepka – Wojciechowska, Regional Leasing Director w 7R. 

7R City Flex Kraków Airport I to nowoczesny park dystrybucyjny składający się z dwóch hal magazynowych klasy A o łącznej powierzchni 28 000 mkw. Obiekt położony jest bezpośrednio przy Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II w Balicach k. Krakowa, 3 km od wjazdu na autostradę i ok. 9 km od centrum stolicy Małopolski. Centrum logistyczne  wyposażono w systemy ochrony przeciwpożarowej tj. tryskacze i klapy dymowe, całodobowy monitoring i ochronę. Dodatkowo najemcy znajdą w nim nowoczesne i ekonomiczne rozwiązania, jak np. doświetlenie strefy przydokowej czy energooszczędne oświetlenie LED w całym budynku. W standardzie znajdują się również miejsca parkingowe dla samochodów ciężarowych i osobowych.