AXI IMMO pośredniczy w transakcji dla ABB

Firma AXI IMMO zamknęła dwie duże transakcje najmu powierzchni z firmą ABB – międzynarodowym producentem aparatury wykorzystywanej w branży elektroenergetycznej i automatyce.
Umowy najmu dotyczą powierzchni w Łodzi oraz we Wrocławiu. W Łodzi firma wynajęła łącznie 1500 mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowej w Small Business Unit na terenie Tulipan Park Łódź. Park ten zlokalizowany jest we wschodniej części Łodzi, w odległości około 6 km od centrum miasta. Jego atutem jest doskonała komunikacja: od autostrady A2 dzieli go 15 km, zaś od przyszłej autostrady A1: 2 km. Z kolei we Wrocławiu spółka wynajęła 8000 mkw. powierzchni produkcyjno–biurowej w ProLogis Park Wrocław III. Lokalizacja jest atrakcyjna ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo lotniska, przy węźle Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Oba Parki znajdują się w regionacho kluczowym znaczeniu dla spółki ABB.

AXI IMMO pośredniczy w transakcji dla Berfin

W ostatnim czasie firma AXI IMMO pośredniczyła również w negocjacjach na przedłużenie umowy najmu w ProLogis Park Janki dla firmy Berfin – czołowego na polskim rynku producenta dywanów. Umowa obejmuje wynajem ok. 3700 mkw. powierzchni magazynowo – biurowej. Jest to dogodna lokalizacja, w pobliżu trasy katowickiej, gdzie firma ma bezpośredni dostęp do rynku stolicy oraz dobre połącznie z regionami południowej Polski.

Kolejne transakcje w sektorze powierzchni magazynowych dowodzą, że nasza oferta i serwis usług doceniają klienci. – powiedziała, Renata Osiecka Partner Zarządzający AXI IMMO. – Na rynku powierzchni magazynowych widać ożywienie, czego potwierdzeniem jest zwiększone zainteresowanie najmem, zarówno na rynkach dojrzałych takich jak Poznań, Wrocław czy Łódź, ale też w byłych miastach wojewódzkich, które dzięki rozbudowie infrastruktury drogowej, stają się lokalizacjami pożądanymi przez najemców. W naszym portfolio znajdują się powierzchnie o różnym przeznaczeniu i lokalizacjach, dzięki czemu nasi klienci mają z czego wybierać.

W 2010 roku AXI IMMO wynajęło 115,15 tysięcy mkw. powierzchni komercyjnych na terenie całego kraju, zajmując dzięki temu wynikowi pierwsze miejsce pośród polskich brokerów nieruchomości w rankingu „CEE’s Top Real Estate Agencies 2010” przygotowanym przez magazyn CEE Construction & Investment Journal. W bieżącym roku firma pośredniczyła już w najmie na ponad 90 tysięcy mkw. powierzchni.