AXI IMMO doradza Letbek przy wynajmie 8400 mkw. w SEGRO Logistics Park Poznań Komorniki

Nowoczesny i ekologiczny magazyn dla duńskiej firmy z branży recyklingu i upcyklingu


21 grudnia 2022
Monika Rykowska
AXI IMMO doradza Letbek przy wynajmie 8400 mkw. w SEGRO Logistics Park Poznań Komorniki
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Duńska firma Letbek została nowym klientem w magazynie o powierzchni 24500 mkw. w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. W zawarciu umowy z Letbek pośredniczyła firma doradcza AXI IMMO.

W ubiegłym roku firma SEGRO nabyła działkę o powierzchni 5,5 ha, zlokalizowaną w bezpośrednim sąsiedztwie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. Obecnie powstaje tam nowy budynek wielkości 24500 mkw., w którym planowane są ekologiczne rozwiązania tworzone z myślą o uzyskaniu certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Obiekt zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2023 roku.

Na podstawie umowy pre-let 8400 mkw. wynajęła firma Letbek. Pozostałe 8800 mkw. zajmie inny klient produkcyjny, a 7 350 mkw. powstaje spekulacyjnie.

Letbek w nowym i ekologicznym budynku Segro Logistics Park Poznań, Komorniki

Duńska firma Letbek specjalizuje się w recyklingu i upcyklingu tworzyw sztucznych pochodzących z przemysłu i sektora morskiego. Odzyskane surowce są wykorzystywane do tworzenia autorskich produktów stosowanych w takich branżach jak rolnictwo, budownictwo, produkcja mebli, produkcja przemysłowa oraz uzdatnianie wody.

„Cieszymy się, że już wkrótce będziemy mogli rozpocząć działalność w nowym, bardzo ekologicznym budynku, który doskonale wpisuje się w strategię i cel działania naszej firmy. Kluczowa jest dla nas również lokalizacja – dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu autostrady będziemy mogli szybko i sprawnie przyjmować dostawy komponentów, jak również dostarczać nasze produkty końcowe.” – komentuje Michael Bayer Thomsen, CEO Letbek.

„Z dużym entuzjazmem przyjęliśmy wyzwanie znalezienia nowej powierzchni produkcyjnej dla firmy Letbek, która w branży od lat kojarzona jest z recyclingiem i upcyclingiem. Współpraca z najemcą od pierwszego spotkania była bardzo otwarta i sprecyzowana pod względem osiągnięcia konkretnych celów. Wśród zaprezentowanych opcji nowych parków dostępnych na terenie Poznania, oferta przygotowana przez SEGRO znalazła się najbliżej oczekiwań Klienta. Dodatkowo deweloper wykazał się dużą elastycznością w zakresie proponowanych rozwiązań dla produkcji. Kolejnym „argumentem za” okazało się położenie inwestycji w pobliżu autostrady oraz dobre połączenie komunikacyjne z miastem,” mówi Piotr Roszkowski, Associate Director, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Nowoczesny budynek magazynowy w atrakcyjnej lokalizacji

„Budynek zaprojektowaliśmy w BIM, a projekt deweloperski jest realizowany zgodnie z najwyższymi standardami technicznymi, co przełoży się na uzyskanie certyfikatu BREEAM Excellent. Ponadto, w nowym magazynie powstanie dodatkowa izolacja, co w przyszłości przyczyni się do produkcji mniejszej ilości operacyjnego dwutlenku węgla, ponieważ będzie w nim cieplej zimą i chłodniej latem. Dzięki tym rozwiązaniom obiekt wpisuje się w nasz plan redukcji emisji dwutlenku węgla zarówno wbudowanego, jak i operacyjnego.” – mówi Bartosz Michalski, Dyrektor, Technical Development, SEGRO.

„Rozbudowa SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki jest ważnym krokiem w naszym rozwoju w regionie i stwarza nowe możliwości dla firm poszukujących możliwości ekspansji w Wielkopolsce. Ponad 17 000 metrów kwadratowych powierzchni realizowanych na bazie umów pre-let świadczy o zaufaniu obu klientów i podkreśla atrakcyjność lokalizacji. SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki przyciąga firmy z różnych branż, zwłaszcza produkcyjne, które dostrzegają potencjał dalszego rozwoju w tej lokalizacji.” – dodaje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

Centrum logistyczne Segro Logistics Park Poznań, Komorniki

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki to duże centrum logistyczne, strategicznie położone w pobliżu autostrady A1 Zachód-Wschód. Całkowita powierzchnia parku wynosi 244 100 mkw., co czyni go największą inwestycją SEGRO w regionie. Park jest niezwykle przyjazny środowisku i nowoczesny, dzięki zastosowanym rozwiązaniom PropTech. Sprawne funkcjonowanie zapewnia system automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych oraz monitoring mediów w chmurze. Dla klientów i ich pracowników przygotowano strefy komfortu. Mogą oni również korzystać z ładowarek do samochodów elektrycznych.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com