Firma Kuchinox Polska, producent nowoczesnych rozwiązań dla kuchni i łazienek, wynajęła ponad 6.500 mkw. powierzchni magazynowej w SEGRO Logistics Park Stryków. Nowa powierzchnia zastąpi dwie dotychczasowe lokalizacje magazynowe przedsiębiorstwa i będą w niej składowane wszystkie produkty z portfolio firmy Kuchinox, tj. armatura, natryski, zlewozmywaki stalowe i granitowe, a także artykuły metalowe takie jak klamki, garderoby czy dodatki wyposażenia wnętrz. Najemcy w transakcji doradzała agencja nieruchomości AXI IMMO.

Kuchinox Polska od ponad 20 lat zajmuje się produkcją, importem i dystrybucją artykułów domowych. Obecnie pod marką Kuchinox Polska sprzedaje już ponad 2000 własnych produktów. Przedsiębiorstwo współpracuje z hurtowniami i sklepami DIY zarówno na terenie Polski, jak i na rynkach europejskich. Magazyn na terenie SEGRO Logistics Park Stryków posłuży firmie do obsługi zamówień dla wszystkich klientów.

Kuchinox Polska w większym magazynie

Powierzchnia magazynowa znajdująca się w parku logistycznym SEGRO w Strykowie zastąpi dwie mniejsze, z których dotychczas korzystaliśmy. Ważnym elementem, który zdecydował o wyborze tego właśnie magazynu, jest jego doskonała lokalizacja, która pozytywnie wpłynie na rozwój naszego biznesu. Ułatwi obsługę hurtowni i sklepów zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych takich jak Norwegia, Niemcy, Rosja czy Ukraina. Planujemy także zwiększenie zatrudnienia o 10% w stosunku do aktualnej liczby pracowników.” – mówi, Maciej Balcerak, Prezes Zarządu w spółce Kuchinox Polska.`

Klient poszukiwał powierzchni blisko swojej dotychczasowej siedziby ponadto ważnym czynnikiem była również dostępność powierzchni od zaraz. Po analizie rynku z dostępnych propozycji najlepiej dopasowana do potrzeb Klienta okazała się propozycja SEGRO Logistics Park Stryków.” – mówi Hubert Wojtera, Dyrektor Działu Industrial & Logistic w AXI IMMO.

Cieszymy się, że firma Kuchinox Polska zdecydowała się na wynajem powierzchni magazynowej w SEGRO Logistics Park Stryków. Wierzymy, że ta strategiczna lokalizacja w samym centrum Polski oraz w sąsiedztwie ważnych tras międzynarodowych, wesprze jej rozwój i ułatwi ekspansję na rynkach zagranicznych.” – komentuje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.