+48 22 111 00 0148 22 50 58 440
Zgłoś Ofertę ENG
header

AXI IMMO doradcą inwestycyjnym firmy Omnigena

AXI IMMO – ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych, pośredniczył w transakcji sprzedaży 3,5 ha gruntu w Święcicach, gmina Ożarów Mazowiecki dla firmy Omnigena – dostawcy podzespołów i pomp wodnych dla rolnictwa, przemysłu i gospodarstw domowych.

 Na zakupionej działce powstanie obiekt magazynowy z zapleczem biurowym i socjalnym. Planowana powierzchnia inwestycji to ok. 4000 mkw. Proces uzyskiwania pozwolenia na budowę jest w trakcie realizacji, budowa rozpocznie się od razu po jego zakończeniu. W planowanym obiekcie zajdzie swoje miejsce większość urządzeń z oferty. Jest to druga inwestycja magazynowa firmy Omnigena. Pierwszy magazyn znajduje się również na terenie Ożarowa Mazowieckiego przy ulicy Kościuszki. Nowa działka została zakupiona od prywatnych właścicieli.

Omnigena jest obecna na polskim rynku od 1974 r. W oferencie firmy znajduje się kilkadziesiąt rodzajów części zamiennych i pomp wodnych m.in. głębinowe, hydroforowe, odwodnienie i wiele innych. Dostawca zapewnia również serwis i doradztwo w zakresie wyboru odpowiednich urządzeń. Główni odbiorcy firmy do instytucje i osoby indywidualne związane z branżą budowlaną i przemysłem.

W miarę dobre prognozy dla polskiej gospodarki, na dość dobrym poziomie konsumpcja wewnętrzna sprawiają, że firmy również średniej wielkości, nie oglądając się na spowolnienie gospodarcze zaczynają odważniej inwestować – powiedziała, Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzająca AXI IMMO.

 „Do wzrostu zainteresowania rynkiem gruntów inwestycyjnych w Polsce na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy przyczynili się, nie tylko wielcy, zagraniczni inwestorzy, ale również firmy z sektora MŚP, które decydują się na zakupy gruntów na własne potrzeby. Osoby prywatne oraz mniejsze firmy, które w latach poprzednich ograniczały inwestycje i koncentrowały się na kumulowaniu oszczędności, w przypadku osłabienia obaw o przyszłość, decydują się na nowe inwestycje. Inwestycje MŚP zagospodarowują segment rynku nieruchomości, który miałby małą szansę na zainteresowanie ze strony dużych inwestorów zagranicznych, którym udaje się pozyskać finansowanie tylko w przypadku najwyżej ocenianych aktywów” – dodała, Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzająca AXI IMMO.

Powiązane wpisy

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial