Jest to druga inwestycja magazynowa firmy Omnigena. Na zakupionej działce powstanie obiekt magazynowy z zapleczem biurowym i socjalnym. Planowana powierzchnia inwestycji to ok. 4000 mkw. Proces uzyskiwania pozwolenia na budowę jest w trakcie realizacji, budowa rozpocznie się od razu po jego zakończeniu. W planowanym obiekcie zajdzie swoje miejsce większość urządzeń z oferty. Pierwszy magazyn znajduje się również na terenie Ożarowa Mazowieckiego przy ulicy Kościuszki. Nowa działka została zakupiona od prywatnych właścicieli.

Magazyny Omnigena w Polsce

Omnigena jest obecna na polskim rynku od 1974 r. W oferencie firmy znajduje się kilkadziesiąt rodzajów części zamiennych i pomp wodnych m.in. głębinowe, hydroforowe, odwodnienie i wiele innych. Dostawca zapewnia również serwis i doradztwo w zakresie wyboru odpowiednich urządzeń. Główni odbiorcy firmy do instytucje i osoby indywidualne związane z branżą budowlaną i przemysłem.

“W miarę dobre prognozy dla polskiej gospodarki, na dość dobrym poziomie konsumpcja wewnętrzna sprawiają, że firmy również średniej wielkości, nie oglądając się na spowolnienie gospodarcze zaczynają odważniej inwestować – powiedziała, Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzająca AXI IMMO.

 „Do wzrostu zainteresowania rynkiem gruntów inwestycyjnych w Polsce na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy przyczynili się, nie tylko wielcy, zagraniczni inwestorzy, ale również firmy z sektora MŚP, które decydują się na zakupy gruntów na własne potrzeby. Osoby prywatne oraz mniejsze firmy, które w latach poprzednich ograniczały inwestycje i koncentrowały się na kumulowaniu oszczędności, w przypadku osłabienia obaw o przyszłość, decydują się na nowe inwestycje. Inwestycje MŚP zagospodarowują segment rynku nieruchomości, który miałby małą szansę na zainteresowanie ze strony dużych inwestorów zagranicznych, którym udaje się pozyskać finansowanie tylko w przypadku najwyżej ocenianych aktywów” – dodała, Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzająca AXI IMMO.