Deweloper magazynowy 7R buduje dla Cefea – firmy zajmującej się wytwarzaniem, dystrybucją oraz importem produktów farmaceutycznych. Najemca wprowadzi się do 7R City Flex Warsaw Airport I w lipcu tego roku. Doradcą Cefea w procesie najmu była firma AXI IMMO.

Przy ul. Działkowej w Warszawie, w ramach kompleksu magazynów miejskich 7R City Flex Warsaw Airport I, powstaje specjalnie dostosowany do potrzeb Cefea budynek o powierzchni 3 500 mkw. Najemca zajmie dodatkowo 940 mkw. pomieszczeń biurowych, a konstrukcja obiektu umożliwia w razie potrzeby nadbudowę dodatkowego piętra.

Przeprowadzka Cafea do większego magazynu

W wyniku ekspansji naszej działalności przenosimy się z dotychczasowej lokalizacji i ponad czterokrotnie powiększamy powierzchnię produkcyjną. Olbrzymim atutem obiektów 7R jest ich położenie nieopodal naszej poprzedniej siedziby, co ułatwi nam proces przeprowadzki, a pracownikom i dostawcom umożliwi wygodny dojazd. Deweloper 7R od początku współpracy jest niezwykle otwarty na nasze potrzeby, uwagi i sugestie. W rezultacie dostarcza nam specjalistyczne powierzchnie najwyższej jakości, dostosowane do wymogów legislacji farmaceutycznej, a jednocześnie gwarantuje przestronne i nowoczesne biuro, komentuje Daniel Gralak, dyrektor zarządzający w Cefea.

Cefea uruchomi centrum zajmujące się pakowaniem i przepakowywaniem produktów leczniczych oraz obsługi logistycznej badań klinicznych. Do grona klientów najemcy zaliczają się największe firmy farmaceutyczne i kosmetyczne w Polsce, międzynarodowi liderzy na rynku importu równoległego czy innowacyjne firmy farmaceutyczne z Dalekiego Wschodu.

Farmaceutyczny BTS

Klient poszukiwał obiektu w formule BTS, który będzie mógł zwiększyć jego produkcję, a także zostanie wykonany zgodnie ze standardami dla branży farmaceutycznej. Kluczowym czynnikiem okazała się również stosunkowo nieduża odległość od poprzedniej siedziby, z którą Cefea była od wielu lat jest utożsamiana. Podsumowując, Klient pozostał w doskonale sobie znanej lokalizacji, a przy okazji zyskał nowoczesną halę produkcyjną, która pozwoli mu na dalszy rozwój i zdobywanie nowych rynków”, powiedział Jakub Kokiernak, konsultant w dziale powierzchni magazynowych i logistycznych, AXI IMMO.

Współpraca w formule BTS pozwala nam na wczesnym etapie prac deweloperskich zaplanować i wdrożyć szereg rozwiązań, które zagwarantują standard wymagany w branży farmaceutycznej. Przykładem są choćby pomieszczenia z rygorystycznie kontrolowaną i utrzymywaną na poziomie 15-20°C temperaturą powietrza, a także specjalne dedykowane powierzchnie do wytwarzania w zakresie tzw. zimnego łańcucha. W 7R posiadamy doświadczenie w dostarczaniu tego typu specjalistycznych obiektów. To już kolejny magazyn dla branży farmaceutycznej, jaki oddamy wkrótce do użytku, dodaje Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

O AXI IMMO

AXI IMMO oferuje usługi w zakresie wynajmu magazynów i biur, a także doradza przy zakupie i sprzedaży tych powierzchni. AXI IMMO oferuje również usługi doradcze przy zakupie i sprzedaży gruntów inwestycyjnych.

Największym atutem AXI IMMO jest połączenie międzynarodowych standardów obsługi z rzetelną znajomością rynku lokalnego. AXI IMMO prowadzi badania rynkowe i dostarcza regularne raporty z rynku nieruchomości komercyjnych (zobacz raport rynku magazynowego w Polsce podsumowujący 2019 r.).

AXI IMMO jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Firma otrzymała osiem lat z rzędu tytuł najlepszej Lokalnej Agencji Roku w latach 2012 – 2019 w konkursie CiJ Awards. W tym samym konkursie w latach 2016 -2017 otrzymała nagrody dla Najlepszego Zespołu w sektorze magazynowym. W 2019 roku w konkursie CEE Investment Awards AXI IMMO Group otrzymała tytuł „Lokal Agency” dla najlepszej agencji lokalnej 2019.

Centrum miejskich magazynów w południowej Warszawie

7R City Flex Warsaw Airport I to kompleks trzech nowoczesnych obiektów klasy A, który powstaje w ramach sieci miejskich magazynów 7R City Flex Last Mile Logistics.