Operatorzy logistyczni wybrali AXI IMMO, eksperta w dziedzinie nieruchomości komercyjnych, na doradcę przy wynajmie magazynów we Wrocławiu i Poznaniu. AXI IMMO reprezentował firmę PEKAES SA w negocjacjach przy najmie powierzchni magazynowej w regionie Dolnego Śląska. Operator logistyczny wynajął 4225 mkw. w Długołęce niedaleko Wrocławia od firmy Vatt Invest. AXI IMMO pośredniczyło również w przedłużeniu umowy najmu dla firmy Kurier Sp. z o. o. z VAN Group w Panattoni Park Poznań II.

PEKAES SA jest znanym na krajowym i europejskim rynku operatorem logistycznym oraz dostawcą usług transportowych i spedycyjnych. Firma wynajęła 4225 mkw. w Długołęce koło Wrocławia od lokalnego dewelopera firmy Vatt Invest. Park magazynowy położony jest ok. 8 km od Wrocławia, przy planowanej obwodnicy na trasie Wrocław-Warszawa, wzdłuż trasy E67. Dogodna lokalizacja obiektu w sąsiedztwie bardzo dobrze rozwiniętej infrastruktury drogowej pozwoli najemcy na zwiększenie efektywności i optymalizację łańcucha dostaw.

Kurier Sp. z o. o. należąca do VAN Group świadczy usługi logistyczne krajowe i międzynarodowe, dodatkowo oferuje również usługi magazynowe i celne. Firma posiada 21 oddziałów w Polsce i 5 poza granicami kraju. Operator przedłużył umowę najmu w Panattoni Park Poznań II. Firma wynajmuje 8900 mkw. powierzchni magazynowej. Panattoni Park Poznań II położony jest w miejscowości Żerniki ok. 13 km od centrum Poznania, wzdłuż drogi ekspresowej S11.

Operatorzy logistyczni a branża magazynowa w 2012 r.

„Operatorzy logistyczni to jedna z najważniejszych grup klientów dla deweloperów magazynowych. Rozwój branży TSL ma bezpośrednie przełożenie na popyt powierzchni magazynowej. W ubiegłym roku branża miała swoje lepsze i gorsze okresy. W 2012 r. możemy spodziewać się, że operatorzy logistyczni będą zmagać się z dalszym wzrostem kosztów prowadzenia działalności, spowodowanym możliwą podwyżką cen paliw i włączeniem do sieci dróg kolejnych płatnych odcinków tras krajowych. Na sukces w okresie spowolnienia gospodarczego mogą liczyć firmy, które będą potrafiły zapewnić stabilne wsparcie klientowi, terminowe dostawy, szybko reagować na zmieniające się potrzeby
i warunki rynkowe. Ważnym elementem w tej „układance” będzie optymalizacja zasobów magazynowych – ich odpowiednia sieć i jakość powierzchni magazynowej, która może mieć bezpośrednie przełożenie na jakość usług operatora”
– skomentowała Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzająca AXI IMMO.

„Postępująca zmiana modelu pracy firm logistycznych, presja elastyczności i utrzymania wysokiego poziomu świadczonych usług, sprawiają, że operatorzy decydują się na wynajem mniejszych powierzchni magazynowych, ale w najlepszych lokalizacjach. Średnia wielkość transakcji najmu w sektorze logistycznym znajduje się obecnie w przedziale 4 000 – 10 000 mkw.” – dodała Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzająca AXI IMMO.