Konsultanci AXI IMMO doradzali firmie Ejko przy negocjacji umowy najmu w Prologis Park Błonie. Operator logistyczny wynajął blisko 3 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej.

Firma Ejko specjalizuje się w logistyce transportowej oraz spedycji towarów różno-gabarytowych na terenie kraju oraz w skali międzynarodowej. Świadczy usługi w zakresie transportu chłodniczego, morskiego, lotniczego, kolejowego, przewozu ładunków drobnicowych i ponadgabarytowych. Ejko s.j. powstała w 1990 r. Operator dysponuje nowoczesną bazą przeładunkową i zapleczem magazynowym. W związku z rozwojem firma wynajęła blisko 3 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Prologis Park Błonie.

Prologis Park Błonie to nowoczesne centrum dystrybucyjne składające się z 8 budynków magazynowych o łącznej powierzchni 152 000 mkw., zlokalizowane 25 km na zachód od centrum Warszawy. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z drogą krajową 92 (Warszawa-Poznań-Berlin) oraz wysokiemu standardowi budynków centrum spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów w zakresie logistyki, magazynowania oraz dystrybucji o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Trendy rynkowe w regionie Warszawy – komentarz Renata Osiecka, Partner Zarządzająca AXI IMMO

Widzimy coraz większe zróżnicowane w ramach regionu. W ostatnim czasie zyskują lokalizacje poza granicami miasta ze względu na poprawę efektywności lokalizacji i dużo niższe, niż w mieście stawki czynszów. W 2013 r. popyt na powierzchnie magazynowe w regionie wyniósł ok. 570 000 mkw., z czego ponad 80% przypadło na II i III strefę Warszawy. Pierwsze miesiące tego roku potwierdzają ten trend. Wskaźnik pustostanów w Warszawie utrzymuje się na poziomie 22%, w II strefie Warszawy obecnie wynosi o 10 pkt. procentowych mniej.

Dzięki oddaniu do użytku kolejnych odcinków obwodnicy Warszawy S2 czy budowie trasy S8 Warszawa – Wrocław coraz więcej firm decyduje się wyprowadzkę poza granice miasta. Okazuje się, że organizacja dystrybucji jest tańsza, pomimo dojazdu, a równie efektywna przy położeniu magazynu w Nadarzynie czy Błoniu. Wiele firm, które pierwotnie poszukiwały powierzchni w dzielnicy Okęcie czy Włochy, ostatecznie decydują się na Janki, Nadarzyn lub Błonie.