AXI IMMO – doradzca na rynku nieruchomości komercyjnych, doradzał firmie DENSO Poland, firmie z sektora motoryzacyjnego, w transakcji najmu powierzchni magazynowo-produkcyjnej i biura w Panattoni Park Mysłowice. Japoński koncern wynajął łącznie 4 387 mkw.

DENSO Poland będzie produkować w Mysłowicach wskaźniki do desek rozdzielczych. Firma zainwestuje w projekt 16,1 mln zł, zamierza docelowo zatrudnić ok. 70 pracowników.  Jest to druga inwestycja firmy w Polsce. Pierwsza to fabryka w Tychach, gdzie produkowane są podzespoły układu klimatyzacji. Firma w Panattoni Park Mysłowice wynajęła 3 760 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej i 627 mkw. powierzchni biurowej.

DENSO z siedzibą w Kariya (Japonia) jest globalnym producentem zaawansowanych technologii, układów i części dla systemów termicznych, systemów sterowania układem napędowym, systemów elektrycznych, elektronicznych, informatycznych i bezpieczeństwa.

Górny Śląsk lokalizacją wybieraną przez firmy z sektora motoryzacyjnego

Region Górnego Śląska jest liderem na rynku magazynowym pod względem ilości firm z sektora motoryzacyjnego. Duże inwestycje takich koncernów jak Fiat, Opel, Isuzu czy Hyundai  przyciągają liczne firmy związane z produkcją podzespołów. W strukturze najemców powierzchni magazynowych i produkcyjnych w regionie ponad 10% stanowią firmy z sektora motoryzacyjnego. Jest to drugi wynik, zaraz po operatorach logistycznych, których ok. 35-40% klientów to firmy związane z przemysłem motoryzacyjnym – powiedziała Renata Osiecka, Partner Zarządzająca AXI IMMO.

Górny Śląsk jest drugim co do wielkości rynkiem magazynowym w kraju, z zasobami na poziomie 1,38 mln mkw. Region przyciąga najemców ze względu na korzystne położenie, które umożliwia organizację dystrybucji na region Europy Środkowo-Wschodniej. Ponadto, doskonałe skomunikowanie drogowe, kolejowe i lotnicze z resztą kraju i Europą – autostrada A1 i A4, dobra sieć dróg lokalnych i krajowych sprawia, że firmy chętnie wybierają Górny Śląsk. DESNO Poland jest tego dobrym przykładem – dodała Anna Głowacz, Director Industrial & Logistic AXI IMMO.

Panattoni Park Mysłowice

Panattoni Park Mysłowice jest jednym z największych parków magazynowych w Polsce. Park obecnie tworzy 7 budynków, o łącznej powierzchni ok. 200 000 mkw. Zlokalizowany jest w pobliżu autostrady A4, wzdłuż drogi ekspresowej S1. Park  znajduje się ok. 30 km od lotniska w Pyrzowicach. Położenie parku zapewnia dogodne warunki dla krajowej i międzynarodowej dystrybucji oraz łatwy dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.