Producent damskiej bielizny Agio Milano zdecydował się na wynajęcie 800 mkw. powierzchni magazynowej w prywatnej inwestycji położonej w okolicach Ożarowa Mazowieckiego. Firma AXI IMMO odpowiadała za prowadzenie negocjacji w imieniu najemcy.

Firma Agio Milano to producent i dystrybutor ekskluzywnych kolekcji bielizny dla kobiet. Marka tworzy produkty inspirowane światowymi trendami, selekcjonując wysokiej jakości materiały z kraju i zagranicy. Firma funkcjonuje na polskim rynku modowym od ponad 10 lat.

Nowy magazyn dla Agio Milano

Nieustannie podnosimy jakość naszych produktów i usług, przez co zwiększa się zakres prowadzonych przez nas operacji logistycznych. Proces ten wymaga wprowadzenia dodatkowych procedur związanych m.in. z wysyłką towarów do krajów Unii Europejskiej. Ze względu na dostęp pracowników,  zdecydowaliśmy się na wynajęcie magazynu w stosunkowo niedużej odległości od naszej poprzedniej lokalizacji  – mówi Jacek Kosmulski, Prezes Agio Milano.

Nowa powierzchnia magazynowa przeznaczona dla firmy Agio Milano ma przede wszystkim zagwarantować dodatkowe miejsce do składowania materiałów gotowych odebranych ze szwalni. Lokalizacja ma pełnić także funkcję magazynu centralnego, z którego firma będzie prowadzić operacje logistyczne do sklepów detalicznych rozlokowanych na terenie całej Polski – dodaje Paweł Bułajewski, Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Popularne magazyny w warszawskiej strefie II na zachód od Warszawy

Ożarów Mazowiecki to stabilny i dobrze rozpoznawany rynek logistyczny wchodzący w skład Gmin Obszaru Metropolitalnego Warszawy – powiatu Warszawy Zachodniej, który leży w warszawskiej strefie II obejmującej zasięgiem od 15 do 30 km od centrum Warszawy. Fakt ten umożliwia pracownikom skorzystanie z transportu w ramach ZTM obejmującego stolicę.

Ożarów Mazowiecki to jedna z pierwszych lokalizacji dla firm dystrybucyjnych, logistycznych czy produkcyjnych oddalona zaledwie 15 minut od granicy Warszawy. Do czasu otwarcia autostrady A2 rynek ten wybierany był przez duże firmy logistyczne, dziś natomiast magazyny w Ożarowie Mazowieckim to dobra baza dla średniej wielkości najemców ukierunkowanych na dystrybucję w regionie aglomeracji warszawskiej i w zachodnim kierunku Polski. W ostatnich latach fundusze inwestycyjne, jak i znani deweloperzy m.in. DWS, CBRE GI, Panattoni czy  Segro zainwestowali tu w rozbudowę swojego portfolio magazynowego.