Schrack Technik Polska, producent i dystrybutor innowacyjnych produktów elektrotechnicznych, przedłużył umowę z Prologis Park Warsaw II o 5 lat i podwoił wynajmowaną powierzchnię magazynową i biurową do 6 700 mkw. W transakcji doradzała agencja AXI IMMO.

Schrack Technik Polska jest częścią Grupy Schrack Technik, austriackiego dostawcy produktów i rozwiązań w zakresie rozdziału energii elektrycznej oraz transmisji danych teletechnicznych. Firma ma w swoim asortymencie ponad 30 000 produktów z zakresu aparatów i obudów dla rozdzielnic elektrycznych, osprzętu elektroinstalacyjnego, systemów teleinformatycznych, zasilaczy awaryjnych UPS, przewodów, osprzętu inteligentnego budynku KNX, oświetlenia, systemów fotowoltaicznych, stacji ładowania pojazdów i wielu innych produktów dla elektroinstalatorów. Rozbudowana oferta pozwala na kompleksową obsługę inwestycji, co czyni Schrack Technik jednym z wiodących przedsiębiorstw zaopatrujących w elektrotechnikę klientów centralnej i wschodniej Europy.

„Nasze parki niezmiennie cieszą się bardzo dobrymi opiniami najemców. W dużej mierze przyczynia się do tego wsłuchiwanie się w potrzeby klientów i spełnianie ich oczekiwań w zakresie inwestycji w modernizacje budynków, optymalizację energetyczną czy automatyzację. Dzięki takiemu podejściu Prologis Park Warsaw II jest nowoczesnym centrum dystrybucyjnym, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Obecnie jest w 100% wynajęty, a każdy zwalniany metr kwadratowy jest niemal natychmiast zajmowany przez obecnych najemców. Tak też było w przypadku Schrack Technik Polska” – powiedziała Emilia Błądek, Leasing & Customer Experience Manager w Prologis.

Schrack Technik Polska w strategicznej lokalizacji w Warszawie

Wyjątkowość nowoczesnego centrum dystrybucyjnego o powierzchni 39 000 mkw. jest związana z jego położeniem. Prologis Park Warsaw II jest zlokalizowany w Warszawie, w przemysłowej części dzielnicy Praga. W odległości około 1 km od trasy S8 łączącej północ i południe Polski, 10 km od autostrady A2 i 12 km od międzynarodowego lotniska Okęcie. Strategiczna lokalizacja pozwala na efektywną dystrybucję towarów zarówno na terenie Warszawy i najbliższych okolic, jak i całego kraju.

„Jesteśmy obecni w Prologis Park Warsaw II już od 15 lat. Na terenie obiektu prężnie rozwijamy swoje centrum dystrybucyjne, sklep i showroom. Dlatego decyzja o pozostaniu z Prologis przez kolejne 5 lat i podwojeniu wynajmowanej powierzchni ma dla nas szczególne znaczenie”. – podkreśla Prezes Zarządu Firmy Schrack Technik Polska – Sławomir Grzebień.

Powierzchnia oferowana w Prologis Park Warsaw II z łatwością może być dostosowana do indywidualnych potrzeb najemców zarówno z branży logistycznej, jak i dystrybucyjno-handlowej. Klienci centrum logistycznego cenią sobie możliwość skorzystania z programu Prologis Essentials Marketplace, w ramach którego mogą kompleksowo wyposażyć wynajmowane powierzchnie w systemy regałowe i inteligentne oświetlenie LED czy wzbogacić swoją flotę w wózki widłowe. Najemcy mogą czerpać korzyści także z licznych usług mających na celu wsparcie ich działalności.

W zawarciu transakcji pośredniczyli konsultanci z AXI IMMO – Karol Osiecki oraz Paweł Bułajewski.

„Zakończenie umowy to moment, w którym Klienci zastanawiają się, czy dotychczasowa współpraca układała się dobrze, a proponowane warunki są nadal konkurencyjne. Po wnikliwym przeanalizowaniu potrzeb Schrack Technik Polska i ocenie dostępnych alternatyw podjęliśmy jednogłośną decyzję, by dalej prowadzić i rozwijać biznes na terenie Prologis Park Warsaw II” – powiedział Paweł Bułajewski, Konsultant Industrial & Development, AXI IMMO.

Niezależnie od tego, czy chodzi o ułatwienie startu nowym klientom, nawiązywanie silnych relacji biznesowych, czy wsparcie w rozwoju obecnych najemców, możliwości są…Made in Prologis.