AXI IMMO – ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych świętuje trzecie urodziny. W ciągu zaledwie 3 lat działalności firma doradzała kilkudziesięciu klientom i pośredniczyła w wynajmie blisko 400 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. AXI IMMO na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce jest jedną z nielicznych firm doradczych w sektorze nieruchomości komercyjnych, posiadającą wyłącznie polski kapitał.

AXI IMMO rozpoczęło działalność w kwietniu 2009 roku. Pierwszymi klientami firmy byli przedstawiciele branży logistycznej i magazynowej. Początkowo AXI IMMO tworzyło kilka osób od lat związanych z branżą nieruchomości komercyjnych. Jednak z każdym rokiem firma powiększała swój zespół. Obecnie AXI IMMO zatrudnia ponad 20 doradców specjalizujących się w sektorach industrial, retail i office.

Sukcesy AXI IMMO

Z roku na rok firma wzmacniała swoją pozycję rynkową. Szczególnie udany był poprzedni rok, w którym AXI IMMO na rynku nieruchomości komercyjnych wynajęło ponad 170 tys. mkw. powierzchni. Na początku 2011 firma wprowadziła nową nazwę i identyfikację wizualną, co było uwieńczeniem procesu budowania struktury firmy i rozpoczęciem etapu umacniania pozycji rynkowej.

„Wystartowaliśmy w kwietniu 2009 roku. Początkowo doradzaliśmy głównie firmom z sektora magazynowo-logistycznego. Jednak dość szybko wybrani klienci sygnalizowali nam zapotrzebowanie na usługi również w pozostałych sektorach nieruchomości komercyjnych. W efekcie firma powiększyła się o dwa ważne działy – retail i office. Niestandardowe podejście do klienta i rozpatrywanie każdego projektu indywidualnie, z pominięciem standardowych schematów, zaowocowały rozwojem firmy i współpracą ze stale powiększającym się gronem klientów” – wspomina Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzająca AXI IMMO.

W ciągu 3 lat wśród klientów AXI IMMO znalazły się m.in. firmy: Oriflame, ID Logistics, ABB, Eurocash, VAN Cargo, Kolporter, Ruch, JAS-FBG, Dachser i inne.

AXI IMMO ma na swoim koncie liczne sukcesy. Potwierdzeniem ich są między innymi: pośrednictwo w jednej z największych transakcji najmu powierzchni magazynowej na rynku w 2011 r. dla firmy ID Logistics. Znaczącą była również transakcja sprzedaży 9 ha działki pod inwestycję centrum kurierskiego w Strykowie, w której AXI IMMO reprezentowało AIG Lincoln. Firma zdobyła także wyróżnienie w rankingu Top 10 CEE Real Estate Agencies 2011 w Polsce. W konkursie tym, przygotowanym przez branżowy magazyn CiJ Journal, AXI IMMO zajęła 5. miejsce w rankingu ogólnym i pierwsze wśród agencji z polskim kapitałem.

W najbliższym czasie kierunek działań firmy pozostanie bez zmian. AXI IMMO na rynku nieruchomości komercyjnych będzie kontynuować dynamiczny rozwój. Firma planuje osiągniecie go poprzez skuteczne doradztwo dla obecnych i przyszłych klientów w każdym sektorze działalności. Firma oferuje kompleksowe usługi dla wszystkich rodzajów klientów, tj. firm międzynarodowych, lokalnych, czy indywidualnych inwestorów. Rozwiązania proponowane przez AXI IMMO zawsze dopasowane są do potrzeb konkretnych klientów.

Zakres usług AXI IMMO

AXI IMMO świadczy kompleksowe usługi doradcze w kluczowych sektorach nieruchomości komercyjnych.

Zakres działalności firmy obejmuje:

  • doradztwo i pośrednictwo w zakresie poszukiwania powierzchni,
  • przygotowanie projektów pod inwestycje,
  • sprzedaż i zakup gruntów,
  • reprezentowanie najemcy w zakresie najmu.
  • Firma oferuje również takie usługi, jak koordynację procesu negocjacji oraz renegocjacji umów.
  • AXI IMMO prowadzi także audyt i doradztwo techniczne oraz project management, w tym planowanie budżetu, due dilligence, projekt i zarządzanie inwestycją.