Düwi International jest importerem i dostawcą wysokiej jakości artykułów elektroinstalacyjnych, oświetleniowych, akcesoriów antenowych, telekomunikacyjnych, komputerowych, audio-video oraz artykułów rowerowych. Firma istnieje na rynku europejskim blisko 40 lat, a w Polsce od 17 lat. Düwi International należy do niemieckiej grupy REV, której oddziały znajdują się w m.in. w Czechach, na Węgrzech, oraz w Chinach.

Firma wynajęła łącznie 2 964 mkw., w tym 2 650 mkw. powierzchni magaznowo-przemysłowej oraz 314 mkw. powierzchni socjalno-biurowej.

Przed podjęciem finalnej decyzji przeprowadziliśmy dokładną analizę naszych potrzeb i potencjalnych lokalizacji, z uwzględnieniem strategii rozwoju firmy. Podjęliśmy decyzję o wynajmie powierzchni magazynowo-biurowej w ramach MLP Bieruń z uwagi na jakość i kompleksowe usługi deweloperskie oraz dogodną dla nas lokalizację parku. Jesteśmy przekonani, że rozpoczęcie działalności w nowym obiekcie przyczyni się do realizacji naszych celów oraz wesprze nas w zapewnieniu naszym klientom najwyższej jakości obsługi – powiedziała Agnieszka Puchała, Dyrektor Finansowy  Düwi International.

Obiekt produkcyjno-magazynowy z towarzyszącym modułem biurowo-socjalnym jest realizowany w ramach najnowszej inwestycji MLP Group w Bieruniu. Klient poszukiwał nowoczesnej powierzchni przemysłowej w Tychach i najbliższej okolicy. Projekt MLP Bieruń okazał się najlepszym wyborem, ze względu na lokalizację i atrakcyjne, konkurencyjne warunki najmu. Klient przeprowadzi się do nowej powierzchni, o wyższym niż dotychczas standardzie – dodała Anna Głowacz, Associate Director w AXI IMMO.

Strategia MLP Group opiera się na dostarczaniu naszym klientom powierzchni dostosowanych do ich potrzeb w najlepszych lokalizacjach. Fakt, że kolejny najemca zdecydował się na współpracę z naszą firmą w ramach MLP Bieruń, potwierdza duży potencjał rozwoju naszego Parku w optymalnej dla sektora przemysłowego lokalizacji w regionie Górnego Śląska – podsumowała Dorota Jagodzińska-Sasson, Członek Zarządu MLP Group S.A.

 

MLP Bieruń to park znajdujący się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zaletą lokalizacji centrum logistycznego jest łatwy dostęp do głównych dróg i miast Górnego Śląska. Park znajduje się w pobliżu drogi ekspresowej S1 oraz autostrady A4 (węzeł Mysłowice). MLP Bieruń zajmuje obszar 11,5 ha. Docelowo na terenie parku MLP Group zakłada budowę hal produkcyjno-magazynowych o łącznej powierzchni 55 000 mkw.