Czterokomorowy magazyn zbożowy o pojemności 60 tys. ton i powierzchni ponad 9 tys. metrów kwadratowych powstanie do czerwca 2014 roku w porcie w Gdyni. Nowy magazyn na zboże i paszę będzie dzierżawiony przez spółkę Morski Terminal Masowy Gdynia.

We wtorek przedstawiciele Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA i Mostostalu Warszawa SA podpisali umowę na budowę magazynu zbożowego na Nabrzeżu Śląskim.

Prezes Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA Janusz Jarosiński zwrócił uwagę, że wraz z budową nowego magazynu przebudowane zostanie Nabrzeże Szwedzkie, które będzie przystosowane do obsługi statków o zanurzeniu 13 i 15 metrów. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 120 mln zł, z czego budowa magazynu ma pochłonąć prawie 26 mln zł.

Przy magazynie mają być zbudowane dwa podwójne stanowiska do załadunku samochodów oraz konstrukcje (estakady, wieże transportowe) pod urządzenia zapewniające pełną mechanizację załadunku i wyładunku towarów. Wraz z budową nowego magazynu, przebudowany zostanie też dotychczasowy magazyn zbożowy tak, aby obiekty mogły współdziałać. W rejonie planowanej inwestycji przebudowana będzie też infrastruktura podziemna, drogowa i kolejowa.

Źródło: www.propertynews.pl