Koszt oddanej w ostatnich dniach do użytku inwestycji wyniósł ponad 11 milionów złotych. Grupa Raben zatrudnia w nowej placówce łącznie około 50 pracowników etatowych oraz ponad 70 podwykonawców.

Na nowy obiekt składają się:
– trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 715 mkw.;
– hala magazynowo-tranzytowa o powierzchni blisko 3 885 mkw.;
– ponad 7 tys. mkw. powierzchni dróg głównych, parkingów dla TIR i ramp rozładowczych;
– niemal 2 tys. mkw. powierzchni utwardzenia betonowego przed dokami w hali tranzytowej;
– więcej niż 1 tys. mkw. powierzchni miejsc postojowych dla samochodów osobowych i chodników.

W nowym oddziale firmy Grupy Raben świadczą usługi międzynarodowego i krajowego transportu drogowego, zarówno całopojazdowego, jak i obejmującego pojedyncze przesyłki paletowe, także dla produktów wymagających kontrolowanej temperatury od +2 do +6 stopni Celsjusza. Ponadto w ofercie znajduje się logistyka kontraktowa oraz rozładunki i załadunki kontenerów morskich.

– Grupa Raben działa w 10 krajach Europy, świadcząc szeroki zakres usług TSL. Szczecin jest ważnym punktem na logistycznej mapie Polski. Za sprawą łatwego dostępu do portów morskich i rzecznych oraz położeniu geograficznemu, umożliwiającemu sprawne przemieszczenie przesyłek
do naszych zachodnich sąsiadów, stanowi atrakcyjną lokalizację – stwierdził Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

– Niezwykle ucieszył mnie wybór naszego miasta na lokalizację centrum logistycznego Grupy Raben. Szczecin jest doskonale skomunikowany ze stolicami sąsiednich krajów, posiadamy dobrze przygotowaną kadrę. Jestem przekonany, iż ta decyzja szybko przyniesie wymierne efekty zarówno dla firmy, jak i dla naszego miasta. Serdecznie gratuluję zarządowi spółki i życzę wielu sukcesów – powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Źródło: www.propertynews.pl