Prologis poinformował o rozpoczęciu budowy obiektu spekulacyjnego o powierzchni 27 000 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Wrocław V.

“Wrocław jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji z najniższym wskaźnikiem wolnej powierzchni magazynowej w Polsce.”powiedział Ben Bannatyne, dyrektor zarządzający Prologis na Europę Środkową i Wschodnią.

“Cztery obiekty build-to-suit (BTS), wybudowane w ciągu ostatnich dwóch lat, na terenie Prologis Park Wrocław V potwierdzają zaufanie klientów do realizowanych przez nas projektów oraz rosnący popyt na tę lokalizację wśród najemców. Dzięki własnemu bankowi gruntów jesteśmy w stanie w każdej chwili odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku i rozpocząć budowę obiektu dystrybucyjnego” – dodał Bannatyne.

Prologis Park Wrocław V

Prologis Park Wrocław V to cztery budynki BTS, o łącznej powierzchni ponad 90 000 metrów kwadratowych, wybudowane dla Eko Holding, Neonet, Tradis i UPM Raflatac. Park może zostać rozbudowany o kolejne 125 000 metrów kwadratowych powierzchni.

Prologis Park Wrocław V zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostradowej obwodnicy Wrocławia, w Nowej Wsi Wrocławskiej, trzy kilometry na południowy zachód od węzła Wrocław Bielany, przy skrzyżowaniu autostrady A4 (Berlin-Wrocław-Ukraina) z drogą ekspresową S8/E67.

Źródło: www.propertynews.pl