PEKAES, czołowy operator logistyczny, zajmie 11 500 mkw., a dodatkowo deweloper zabezpieczy kolejne 4 000 mkw. pod przyszłą jego ekspansję. Już w marcu 2021 roku PEKAES skorzysta z tradycyjnego magazynu, jak i hali crossdockowej. Jak poinformował Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, deweloper rozbudowuje Panattoni Park Gdańsk Airport na potrzebę nowego najemcy.

Nowoczesny cross-dock dla PEKAES w Gdańsku

Operator logistyczny PEKAES w Panattoni Park Gdańsk Airport będzie korzystać z magazynu oraz z hali crossdock z 34 platformami przeładunkowymi i 34 bramami sekcyjnymi i zewnętrzną rampą. Powierzchnia będzie dostępna także poprzez bramę z poziomu „0” i 3  bramy segmentowe z wyjazdem na rampę. Firma będzie zajmować również powierzchnię biurową ponad 800 mkw.

Jak podaje developer, PEKAES rozpocznie operacje w Panattoni Park Gdańsk Airport w marcu 2021 r. Realizacja budynku potrwa około pół roku. Powierzchnia zostanie przygotowana zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie VERY GOOD.

Powierzchnia magazynowa w centrum dystrybucyjnym Panattoni Park Gdańsk Airport jest atrakcyjną lokalizacją dla firm logistycznych. Park położony jest w Gdańsku, w zachodniej części miasta, na terenie przemysłowej dzielnicy Kokoszki. Bardzo dobre położenie magazynu blisko Obwodnicy Trójmiasta (S6) prowadzącej do autostrady A1, umożliwia szybki dojazd docałego obszaru Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz miejscowości sąsiednich, a dodatkowo do trójmiejskiego lotniska i portu morskiego.

Zobacz więcej danych o centrum Panattoni Park Gdańsk Airport i dostępnych powierzchniach na wynajem.

Atrakcyjny trójmiejski rynek magazynowy

Trójmiasto to obecnie siódmy rynek magazynowy w Polsce o bardzo dużym potencjale do rozwoju. Rynek trójmiejski charakteryzuje duży rynek konsumencki o stosunkowo zamożnej ludności i niskim bezrobociu. Dzięki rosnącemu znaczeniu portów morskich i coraz lepszej infrastrukturze drogowej region przechodzi transformację z lokalnego rynku logistycznego do ważnej lokalizacji w kraju. Region w ostatnim czasie należy także do najbardziej aktywnych dewelopersko lokalizacji w Polsce.

Na zakończenie czerwca 2020 aktywność najemców wyniosła 177 000 mkw. Był to wzrost o 266% w porównaniu do wyniku uzyskanego w I połowie 2019 r.!  Znacznie wzrosła ekspansja najemców w związku z rozbudową kanału sprzedaży e-commerce. Więcej o strukturze rynku dowiesz się słuchając podcastu „Dynamiczny rozwój trójmiejskiego rynku magazynowego”, pierwszego z cyklu podcastów o rynku magazynowym w Polsce.