Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce podpisał umowę najmu na powierzchnię w Good Point Puławska.

Nowym klientem centrum dystrybucyjnego, należącego do funduszu inwestycyjnego AEW Europe, jest sklep internetowy Merlin.pl. Przeprowadzona przez dewelopera komercjalizacja objęła ponad 13 000 m² powierzchni.

Panattoni Europe we współpracy z AEW Europe, wiodącą w Europie firmą zarządzającą inwestycjami i aktywami nieruchomości poinformował o nowym kontrakcie – ponad 13 000 m² na rzecz Good Point Puławska. Najemcą został jeden z najstarszych i największych polskich sklepów internetowych – Merlin.pl. Firma rozpoczęła działalność jeszcze w 1999 roku jako księgarnia, natomiast obecna oferta sklepu to ponad 300 tysięcy produktów począwszy od książek, poprzez multimedia, zabawki i kosmetyki, kończąc na grach.

Centrum logistyczne Good Point Puławska należy do PBWII Fund, natomiast Panattoni Europe jest odpowiedzialny za komercjalizację wolnej powierzchni i obsługę istniejących umów najmu. Jak komentuje Katarzyna Wojtasiewicz, Senior Development Manager, Panattoni Europe, “Komercjalizacja powierzchni Good Point Puławska to z jednej strony przykład dywersyfikacji usług Panattoni Europe, z drugiej potwierdzenie rozwoju rodzimego sektora e-commerce” dodając: “Jako kraj jesteśmy jednym z najszybciej rosnących rynków sprzedaży internetowej w Europie z 20 proc. przyrostem każdego roku. To między innymi z tego powodu odnotowujemy wzrost zainteresowania tych firm powierzchnią magazynową“.

Good Point Puławska to nowoczesne centrum logistyczne w pobliżu Warszawy. Składa się z jednego obiektu o powierzchni 43 500 m² (biura i magazyny), dostosowanej do potrzeb wysokiego składowania – wysokość w świetle hal wynosi 10 m, a nośność posadzki 6 t/m². Atutem parku jest jego położenie w sąsiedztwie Warszawy, przy drodze krajowej nr 79 w Łubnej, 15 km od Południowej Obwodnicy Warszawy (S2) i zaledwie 25 km od centrum miasta.

Aktualnie Panattoni Europe realizuje 233 600 m² nowej powierzchni magazynowej w Polsce, w tym dwa obiekty dla firmy Amazon w Poznaniu i pod Wrocławiem. Od początku roku deweloper oddał do użytku ok. 100 000 m² powierzchni w ramach projektów dedykowanych dla takich firm jak Castorama Polska (50 000 m²) czy Polaris (33 600 m²).

Źródło: Panattoni.