Łódź jest jedną z najpopularniejszych lokalizacji magazynowo – produkcyjnych w Polsce. 32% z 690,000 metrów kwadratowych wynajętych w regionie Polski Centralnej w 2018 r. przypadło na miasto Łódź i najbliższą okolicę.

Największa koncentracja nowoczesnych inwestycji magazynowych ma miejsce w dzielnicy Widzew po wschodniej części miasta. Na koniec marca 2019 roku całkowite zasoby magazynowe na wynajem w Łodzi wyniosły 910,000 mkw.

W zachodniej części Łodzi w dzielnicy Teofilów i na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej skoncentrowane są inwestycje produkcyjne własne oraz nieruchomości  B-klasowe. Lokalizacja do tej pory miała ograniczoną ofertę A-klasowych obiektów na wynajem.

Nowe magazyny na zachód od centrum Łodzi

Aktualnie planowane są trzy nowe inwestycje: dwie w Konstantynowie Łódzkim 7r Łódź West i Panattoni Park Łódź West oraz miejski projekt Panattoni City Logistics Łódź III w dzielnicy Teofilów, które łącznie będą oferować ponad 100 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej.

Obie lokalizacje, jakimi są Konstantynów Łódzki i Teofilów, umożliwiają organizację dogodnej dystrybucji towarów na południe kraju, jak też efektywną obsługę klientów produkcyjnych obecnych w okolicy Łodzi. Warto zaznaczyć, że w przypadku inwestycji w granicach Łodzi dostępna jest komunikacja miejska dla pracowników. Dodatkowym atutem dla nowych firm będzie bliskość Pabianic i większe niż w innych częściach Łodzi możliwości pozyskania pracowników.