Niemiecka firma ABM Greiffenberger, specjalizująca się w produkcji silników elektrycznych i skrzyń biegów, otworzy nowy zakład w Lublinie. Firma podpisała już umowę najmu powierzchni produkcyjno-magazynowej oraz biurowej w kompleksie Wikana Biznes Park.

-Jestem przekonany, że ta inwestycja przyczyni się do rozwoju gospodarczego miasta i regionu. Firma ABM Greiffenberger jest renomowanym dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla firm z różnych sektorów. Cieszymy się, że zdecydowała się na ulokowanie swojego zakładu w naszym mieście. Na terenie Podstrefy Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec pozostaje wciąż 60 ha wolnych gruntów. Konsekwentnie zwiększamy wydatki na inwestycje infrastrukturalne, co powinno przyciągnąć kolejnych inwestorów – powiedział dr Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

ABM Greiffenberger to jeden z wiodących na świecie dostawców zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie techniki napędowej, produkujący rocznie ok. 300.000 układów napędowych. Obecnie dysponuje trzema zakładami produkcyjnymi.

Niemcy zainwestują w nowy zakład Lublinie

ABM Greiffenberger planuje zatrudnić w Polsce około 120 osób. Otwarcie zakładu w Lublinie nastąpi pod koniec 2013 r. W Lublinie ABM Greiffenberger zamierza zintegrować ze swoim łańcuchem wartości usługi, które dotychczas były świadczone przez podmioty zewnętrzne, i zlecić nowemu zakładowi realizację wybranych procesów produkcyjnych oraz montaż silników elektrycznych prowadzony obecnie w zakładzie w Plauen.

– Lublin jest dla nas atrakcyjną lokalizacją ze względu na potencjał rozwojowy rynku, wykwalifikowaną kadrę oraz stale poprawiającą się infrastrukturę transportową. Zakład w Lublinie zostanie zintegrowany z naszym globalnym łańcuchem dostaw i wzmocni naszą pozycję renomowanego dostawcy wydajnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie techniki napędowej dla wiodących na rynku firm – powiedział Robert Lackermeier, Dyrektor Wykonawczy, ABM Greiffenberger Antriebstechnik GmbH.

– Budowa kompleksu Wikana Biznes Park rozpoczęła się w ubiegłym roku. Będzie się on składał z parku logistycznego oraz centrum biurowego o łącznej powierzchni ponad 28.000 mkw. Wikana Biznes Park powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa – powiedział Robert Gajor, Prezes, Wikana Invest Sp. z o.o.

Kompleks Wikana Biznes Park, przy ulicy Grygowej w Lublinie, położony jest w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK Mielec, Podstrefa Lublin. Inwestorem jest Wikana Invest Sp. z o.o., spółka zależna Grupy Kapitałowej Wikana S.A., jednego z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce.

Źródło: www.propertynews.pl