Roczna produkcja VW Caddy w Poznaniu wynosi 175 tys. samochodów tego modelu. To ok. 80 proc. wielkości całej produkcji fabryki w Wielkopolsce.

VW Caddy są zaliczane do grupy lekkich samochodów użytkowych. W latach 1979-1993 w Stanach Zjednoczonych produkowana była ich pierwsza generacja, oparta na rozwiązaniach VW Golfa. Na rynek europejski VW Caddy dostarczała firma TAS z Sarajewa. Seryjna produkcja pierwszej generacji tego modelu przez Volkswagena wypełniła przestrzeń samochodów użytkowych pomiędzy VW Transporterem a Passatem Kombi. Drugą wersję Caddy stworzył hiszpański koncern SEAT. Trzecia, została zaprezentowana podczas Międzynarodowych Targów Samochodów Użytkowych w Amsterdamie w październiku 2003 roku i od tego czasu Caddy 3 produkowany był w Wielkopolsce.

Koncern motoryzacyjny VW w Wielkopolsce i w Poznaniu obecny jest od 1993 r. Firma weszła wówczas w spółkę z Fabryką Samochodów Rolniczych Polmo, która produkowała w zakładzie w Antoninku samochody Tarpan. VW Poznań jest w 100 proc. własnością marki VW Samochody Użytkowe. Oprócz fabryki w dzielnicy Antoninek do koncernu należy zlokalizowana w dzielnicy Wilda odlewnia oraz wybudowany w Swarzędzu zakład zabudów specjalnych.