Tym samym druga hala została wynajęta już w 40 procentach. Rozpoczęta jesienią ubiegłego roku budowa kolejnej hali w ramach kompleksu magazynowo-produkcyjnego przebiega z zgodnie z założonym harmonogramem.

Firma InCom podpisując umowę na wynajem 4 000 mkw. powierzchni handlowo-magazynowej w North-West Logistic Park będzie już drugim najemcą Hali B. Hiszpański producent komponentów do produkcji elementów dla elektrowni wiatrowych powiększy dotychczas wynajmowaną powierzchnię w Hali A z 2 000 mkw. do 4 000 mkw. w Hali B. Pierwsza umowa najmu Hali B, której powierzchnia będzie wynosić 13 380 mkw., została podpisana z duńską firmą My Trendy Phone specjalizującą się w sprzedaży internetowej w branży elektronicznej.

Inwestor wraz z przedstawicielami firm zajmujących się komercjalizacją obiektu prowadzi zaawansowane negocjacje z kolejnymi najemcami. Kompleks logistyczny, położony na 14- ha działce, usytuowany jest w południowo-wschodniej części Szczecina przy ul. Kniewskiej, przy dużym węźle komunikacyjnym z dostępem do autostrady A6 (Niemcy – terminal cargo w Berlinie) i drogi ekspresowej S3 (Szczecin – port w Świnoujściu). Lokalizacja North-West Logistic Park (10 km od centrum Szczecina, 30 km od lotniska w Goleniowie) jest bardzo atrakcyjna ze względu na sąsiedztwo niemieckiego i skandynawskiego rynku, a także na znacznie zmodernizowaną w regionie infrastrukturę drogową. Obecnie, inwestycjami w województwie zachodniopomorskim interesują się firmy ze Skandynawii, Niemiec, Belgii, i Holandii, głównie pod kątem rozwoju centrów dystrybucji i produkcji. Stwarza to szansę na nowe miejsca pracy w całym regionie.

Prace na budowie Hali B przebiegają zgodnie z założonym planem i są zaawansowane na poziomie 65 procent. Konstrukcja hali wraz z pokryciem dachu jest już na ukończeniu. Generalny wykonawca firma Trasko-Inwest Sp. z o. o. obecnie rozpoczyna prace związane z instalacją sieci sanitarnej i deszczowej, sieci elektrycznej i teletechnicznej, oraz przeciwpożarowej.

Inwestorem kompleksu magazynowo-produkcyjnego o łącznej powierzchni 64 tys. mkw. jest spółka North-West Logistic Park Sp. z o.o. należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holdings Limited. Finansowanie II etapu inwestycji zapewnia BOŚ Bank Centrum Korporacyjne w Szczecinie i Waimea Holdings Limited. Realizowana zgodnie z założonym harmonogramem budowa Hali B zostanie ukończona w maju 2014 roku.

W ramach North-West Logistic Park powstaną docelowo trzy nowoczesne hale, przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję. Wszystkie, wyposażone będą w nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniające możliwość wysokiego składowania. Przestrzenie logistyczne gwarantować będą wysoki standard składowania i produkowania. Atutem projektu jest infrastruktura, która powstaje przy udziale inwestora: wygodny, obszerny plac manewrowy dla samochodów ciężarowych i osobowych, zabudowa towarzysząca (budynki portierni, rozdzielnia SN, pomieszczenie telekomunikacyjne, zaplecze socjalne dla obsługi technicznej obiektu).