Hala B North-West Logistic Park wynajęta w 40. procentach

W połowie stycznia inwestor North-West Logistic Park podpisał umowę z firmą InCom na wynajem 4 000 mkw. powierzchni w Hali B.


29 stycznia 2014
Monika Rykowska
Powierzchnia magazynowa do wynajęcia w Szczecinie na terenie parku magazynowego.
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Tym samym druga hala została wynajęta już w 40 procentach. Rozpoczęta jesienią ubiegłego roku budowa kolejnej hali w ramach kompleksu magazynowo-produkcyjnego przebiega z zgodnie z założonym harmonogramem.

Firma InCom podpisując umowę na wynajem 4 000 mkw. powierzchni handlowo-magazynowej w North-West Logistic Park będzie już drugim najemcą Hali B. Hiszpański producent komponentów do produkcji elementów dla elektrowni wiatrowych powiększy dotychczas wynajmowaną powierzchnię w Hali A z 2 000 mkw. do 4 000 mkw. w Hali B. Pierwsza umowa najmu Hali B, której powierzchnia będzie wynosić 13 380 mkw., została podpisana z duńską firmą My Trendy Phone specjalizującą się w sprzedaży internetowej w branży elektronicznej.

Inwestor wraz z przedstawicielami firm zajmujących się komercjalizacją obiektu prowadzi zaawansowane negocjacje z kolejnymi najemcami. Kompleks logistyczny, położony na 14- ha działce, usytuowany jest w południowo-wschodniej części Szczecina przy ul. Kniewskiej, przy dużym węźle komunikacyjnym z dostępem do autostrady A6 (Niemcy – terminal cargo w Berlinie) i drogi ekspresowej S3 (Szczecin – port w Świnoujściu). Lokalizacja North-West Logistic Park (10 km od centrum Szczecina, 30 km od lotniska w Goleniowie) jest bardzo atrakcyjna ze względu na sąsiedztwo niemieckiego i skandynawskiego rynku, a także na znacznie zmodernizowaną w regionie infrastrukturę drogową. Obecnie, inwestycjami w województwie zachodniopomorskim interesują się firmy ze Skandynawii, Niemiec, Belgii, i Holandii, głównie pod kątem rozwoju centrów dystrybucji i produkcji. Stwarza to szansę na nowe miejsca pracy w całym regionie.

Prace na budowie Hali B przebiegają zgodnie z założonym planem i są zaawansowane na poziomie 65 procent. Konstrukcja hali wraz z pokryciem dachu jest już na ukończeniu. Generalny wykonawca firma Trasko-Inwest Sp. z o. o. obecnie rozpoczyna prace związane z instalacją sieci sanitarnej i deszczowej, sieci elektrycznej i teletechnicznej, oraz przeciwpożarowej.

Inwestorem kompleksu magazynowo-produkcyjnego o łącznej powierzchni 64 tys. mkw. jest spółka North-West Logistic Park Sp. z o.o. należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holdings Limited. Finansowanie II etapu inwestycji zapewnia BOŚ Bank Centrum Korporacyjne w Szczecinie i Waimea Holdings Limited. Realizowana zgodnie z założonym harmonogramem budowa Hali B zostanie ukończona w maju 2014 roku.

W ramach North-West Logistic Park powstaną docelowo trzy nowoczesne hale, przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję. Wszystkie, wyposażone będą w nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniające możliwość wysokiego składowania. Przestrzenie logistyczne gwarantować będą wysoki standard składowania i produkowania. Atutem projektu jest infrastruktura, która powstaje przy udziale inwestora: wygodny, obszerny plac manewrowy dla samochodów ciężarowych i osobowych, zabudowa towarzysząca (budynki portierni, rozdzielnia SN, pomieszczenie telekomunikacyjne, zaplecze socjalne dla obsługi technicznej obiektu).

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com